Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

F 27.07.1990

obiectiv

Tip job: Part time, Full time

Departament: Educatie / Training / Arte

Oras de lucru: Timisoara

Nivel Cariera: Entry-Level (< 2 ani)

Disponibil: 01.07.2013

experienta profesionala

15.10.2011 - prezent

Departament: educatie / training / arte

Titlu Job: asistent de cercetare in educatie

Responsabilitati:

Voluntar - Asistent de cercetare in proiectele
PD,cod PN-II-RU-PD-2011-3-0114, "A Hyper-rationalistic Model for Curriculum Development", finantat prin Programul Resurse Umane din Planul Național pentru Cercetare, Dezvoltare și Inovare 2007-2013

Proiect Jean Monnet, "Let’s train the little EU citizen!", cod 357417-LLP-2011-RO-AJM-ICS, finantat prin programul Lifelong Learning Programme – Call for Proposals EACEA/18/2011. Jean Monnet Programme, Key Activity 1 – “Learning EU at School”.

Aplicarea instrumentelor de cercetare in clasa de elevi (instructajul elevilor pentru aplicare, aplicarea instrumentelor, colectarea datelor)
Construirea bazei de date a cercetarii
Analiza activitatilor didactice sustinute de cadrele didactice implicate in experimentul didactic
Inventarierea literaturii de specialitate pe secmentul strategii de instruire interactice la clasele primare

Realizari:

Raport de cercetate privind analiza didactica a activitatilor sustinute de catre invatatorii implicati in experimentul didactic
Baza de date a cercetarii
Raport de cercetare privind strategii de instruire interactive la clasele primare, realizat pe baza studiului revistelor din fluxul international de cercetare, reviste cotate ISI

studii

Facultati:

2012 – prezent
Masterat – International Corporate Finance
Facultatea de Economie și Administrare a Afacerilor, Universitatea de Vest din Timişoara.

2009–2012
Licenţiat în ştiinţe economic, specializare Finanțe – Bănci în limba engleză.

2009 - 2012
Certificatului de absolvire a DPPD, Nivel I
Departamentul pentru Pregătirea Personalului Didactic,Universitatea de Vest din Timişoara.

Iunie 2011
Certificat de absolvire Comunicare și discurs public
ADECCO Timișoara

Mai 2011
Certificat de absolvire
Negociere în afaceri

Aprilie 2011
Abilități de lucru în echipă

2005– 2009
Matematică – Informatică, intensiv engleză bilingv
Colegiul Național “Spiru Haret”, jud.: Gorj.

Activitati extracurriculare

Sunt o persoana energica, plina de viata, dornica de cunoastere, amabila, foarte serioasa si punctualituala.
Cel mai mult imi place sa lucez cu copiii, sa-i ajut sa se dezvolte. Consider ca investiatia in educatie este cea mai buna investitie pe care o poate face cineva.
Slujba ideala pentru mine ar fi cea de educatoare sau invatatore intr-o gradinita sau scoala primara privata.

Premii

Atestat in Informatica de programator
Atestat in Engleza,ca vorbitor avansat de Limba Engleza

aptitudini

Limbi straine(Scris,Vorbit,Citit):

engleză(avansat,avansat,avansat)

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles