Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

F 28.03.1997

obiectiv

Calitățile de lider au fost aplicate și perfecționate încă de pe băncile școlii. Spirit organizatoric și experiență bună în managementul de proiect sau al echipei dobândite în cadrul Universității de Stat din Moldova. Capacitatea de integrare în medii diferite, de a analiza și sintetiza informatiile, abilitatea de a transpune în practică bagajul teoretic.

Salariu: nespecificat

Tip job: Part time, Full time

Departament: Relatii publice, Marketing, Publicitate, Relatii clienti / Call center, Traduceri, Jurnalism / Editorial

Oras de lucru: Bucuresti

Disponibil: oricand

experienta profesionala

01.03.2018 - 31.07.2018

Departament: traduceri

Titlu Job: traducator

Responsabilitati:

Pe parcursul acestei experiențe, am efectuat traduceri specializate (engleză-română/ română-engleză) din diferite domenii, precum (politic, informativ, juridic).
Tipul sau sectorul de activitate: Traducerea textelor specializate

studii

Facultati:

2018 - prezent Masterat: Științe politice la Școala Națională de Studii Politice și Administrative din București.
2015 - 2018 Facultate: Limbi străine aplicate (franceza/engleza) la Universitatea de Stat din Moldova din Chișinău.

Premii

Traininguri
Mar 2018 - Jun 2018: Stagiu de practică- NATO
Desfășurarea stagiului de practică în cadrul Centrului de Informare si Documentare privind NATO în Moldova
Calificari
Jan 2017: Denumirile de branduri si produse ca mărci ale identității. Particularități de traducere/ Les noms de marques et de produits comme marqueurs identitaires. Les particularite de traductions./ Brand and product names as identity marks.Translation Particularities

Proiecte
Oct 2016 - Feb 2017: Projet de traduction Algérie-Moldova
Proiect intercultural dintre Republica Moldova și Algeria ( Projet de traduction Algérie-Moldova), care a durat 4 luni pe baza unor traduceri specializate din limba franceză-româna/română-franceză precum și araba-franceză/franceză-araba. Acest proiect m-a ajutat să înțeleg diferența dintre aceste doua culturi, societati și viziunele total diferite pe care oamenii și le conceptualizeaza.

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles