de ani Fără Frică...

Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

M 27.04.1986

Permis conducere:  Cat.B, Data obtinerii:09.12.2009

Stagiu militar: nu

obiectiv

Găsirea unui mediu propice dezvoltării carierei mele, in care să pot să-mi pun in evidenţă calităţile şi aptitudinile, construirea unei echipe de incredere.

Beneficii: Bonuri de masa, prima de relocare, ore suplimentare platite dublu

Tip job: Full time

Departament: Telecomunicatii, Inginerie, IT Software, IT Hardware

Oras de lucru: Bucuresti, Craiova, Pitesti, Sibiu, Slatina

Nivel Cariera: Entry-Level (< 2 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

01.02.2011 - prezent

Departament: it software

Titlu Job: telecom engineer

Responsabilitati:

- Software debug pentru platforme de telefonie mobila 2G si 3G
- Customer support level 2 and level 3 pentru platforme de telefonie mobila 2G si 3G
- Testing and provide patches
- Analyze logs and RAMDUMPs
- Integrate and compile patches
- Realize test plan documents
- Analysis and correction proposals for 2G/3G issues (L3,L4,L5 and L6 layers) inside TELECOM stack.
- Analysis and correction proposal for SIM/USIM issues.
- Analysis and correction proposal for AT commands.
- Analysis and correction proposal for MMI.
- Analysis and correction proposal for STK issues.
- Analysis and correction proposal for IPSTACK and DATASERVICE issues.
- Execution of the inter-interoperability tests (with network equipment manufacturers around the world), analysis and correction proposal for the encountered problems.
- Preparation of the technical documentation for the management team in order to decide if a new feature will be implemented or not.
- Responsible for ensuring communication between development teams during the implementation phase (either for corrections or Change Request).
- Proposal of improvements or corrections in order to ensure telecom compliance or improve behavior (at SPV, SIM/USIM,AT commands, MMI, STK,IPSTACK,DATASERVICE,Mobility Management).
- Checking of the UE ↔ Mobile Network message flow for coherency and consistency and differentiation of the network issues from possible improvements in UE code.
- Checking of the correct usage of RTK (Real-Time Kernel) resources by telecom modules.

Realizari:

Acumulari de cunostiinte in:
- GSM si GPRS;
- Comenzi AT - 3GPP 27.007
- STK - 3GPP 11.14
- SIM - 3GPP 11.11
- Network protocol - 3GPP 24.008
- Clearcase
- Simulated network (Anite)
- eCall from eSafety

studii

Facultati:

2001 - 2005 Colegiul Naţional Vocaţional "Nicolae Titulescu" Slatina, secţia Matematică-Informatică;
2005 - 2009 Universitatea din Craiova, Facultatea de Automatică, Calculatoare şi Electronică, specializarea Automatică şi Informatică Aplicată (Licenţă);
2009 - 2011 Universitatea din Craiova, Facultatea de Automatică, Calculatoare şi Electronică, domeniul Ingineria Sistemelor, specializarea Tehnologii Informatice in Ingineria Sistemelor (Master) ;

Activitati extracurriculare

Proiecte:

 Proiect de licenţă: Aplicaţii Festo: Reglare nivel, debit, temperatură şi presiune pe instalaţia didactică Festo Compact Workstation
 Generarea unui semnal PWM si afisarea factorului de umplere pe LCD folosind o placa de dezvoltare cu procesor ARM
 Simularea unui termistor folosind ADC-ul si afisarea temperaturii pe LCD pe o placa de dezvoltare cu procesor ARM
 Controlul in retea al unui proces (de reglare sau altul) folosind interfata XPC Target din Matlab

Alte cunostinte:

� Arhitectura ARM
� 2G si 3G
� LTE
� Comenzi AT - 3GPP 27.007
� STK - 3GPP 11.14
� SIM - 3GPP 11.11
� Network protocol - 3GPP 24.008
� Clearcase
� Simulated network (Anite)
� eCall from eSafety

Abilitati:

� fire comunicativă;
� spirit de echipă;
� receptiv la nou;
� adaptabilitate;
� disponibilitate la efort;
� capacitate de analiză şi sinteză.

Premii

-2009 Certificat de competenţă lingvistică pentru limba engleză
-2009 Certificat de absolvire a Departamentului pentru Pregătirea Personalului Didactic
-2005 Atestat profesional Operator - Programator obţinut in urma absolvirii Colegiului Naţional Vocaţional "Nicolae Titulescu"
-2003 Locul II obţinut la Cupa Rotary la şah, Slatina
-2000 Diplomă Operator Calculator

aptitudini

Limbi straine(Scris,Vorbit,Citit):

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles