Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

F 13.11.1993

Permis conducere:  Cat.B,, Data obtinerii:01.10.2012

obiectiv

Inginer Protectia Mediului

Salariu: nespecificat

Tip job: Full time, Practică / Voluntariat, Proiect / Sezonier

Departament: Agricultura, Inginerie, Protectia mediului, Proiectare civila / industriala

Oras de lucru: Brasov

Nivel Cariera: Entry-Level (< 2 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

01.04.2018 - prezent

Departament: specialisti / tehnicieni

Titlu Job: tehnician proiectant

Responsabilitati:

Atributii:

-construirea tiparelor de baza si tiparirea lor in programul GeminiCad;

-proiectarea si executia tiparelor produselor textile, realizarea optimizarii consumurilor de materii prime;

-verificarea fiselor tehnice a produselor pentru stabilirea dimensionala a tiparului si realizarea tiparului de baza;

-prelucrarea tiparului in functie de conformatia clientului;

-participarea la validarea proiectarii-dezvoltarii produselor, in calitate de membru al Comisiei de Validare a proiectarii-dezvoltarii produselor;

-optimizarea si plotarea tiparelor realizate in program.

-emblemare-personalizare produs in CorelDRAW

01.01.2017 - 31.03.2018

Departament: banci

Titlu Job: ofiter suport clienti

studii

Facultati:

2016 - 2018 Masterat: Design de Produs si Protectia Mediului la Universitatea Transilvania din Brasov din Brasov. - Abordarea multidisciplinară a problematicii proiectării produselor şi sistemelor de energii regenerabile pentru pastrarea şi îmbunătăţirea calităţii mediului luând în considerare întregul ciclu de viaţă;
- Concepţia, proiectarea, implementarea, mentenanţa şi optimizarea sistemelor de conversie a energiilor regenerabile prin utilizarea instrumentelor avansate pentru dezvoltarea de produs;
- Identificarea, evaluarea si formularea de soluţii pentru problemele de mediu;
- Conceperea, proiectarea şi dezvoltarea de cercetare ştiinţifică pentru materiale avansate utilizate pentru mediu şi energie;
- Managementul proiectelor industriale şi abilităţi de comunicare şi de lucru în echipe multidisciplinare.
2012 - 2016 Facultate: Facultatea de Horticultura / Specializarea Ingineria Mediului la Universitatea de Stiinte Agricole si Medicina Veterinara din Iasi din Iasi. Materii principale studiate:
-poluarea apei si a solului
-monitorizarea si diagnoza calitatii mediului
-climatologie si agrometeorologie
-studii de bilant si impact de mediu
-depozitarea si reciclarea deseurilor
-tehnologii si instalatii de depoluare
-legumicultura ecologica
-pomicultura in sistem ecologic
-floricultura
-pesticide si fertilizanti
-viticultura ecologica
-grafică asistată de calculator - AutoCad
2008 - 2012 Liceu / Școală profesională: Profil Real la Colegiul National "Emil Botta" din Adjud. Chimie-Biologie

Premii

Certificari
Nov 2018: Product Design -AutoCAD
Link Academy
Oct 2018 - Nov 2018: Specialist Managementul Deseurilor
Camera de Comert Brasov
Oct 2018 - Nov 2018: Responsabil Mediu
Calificari
Jul 2015: Modul Psihopedagogic Nivel I

Voluntariat
Oct 2011: Let's Do It

Hobby-uri
patiserie, calatorie

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20