Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

F 19.06.1983

Permis conducere:  Cat.B, Data obtinerii:01.06.2004

obiectiv

Departament: Productie

Oras de lucru: Arad

Nivel Cariera: Mid-Level (2-5 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

11.11.2002 - prezent

Departament: productie

Titlu Job: tehnician proces

Responsabilitati:

Confectioner imbracat volane – iulie 2002 – iulie 2007: sub indrumarea sefului de linie am desfasurat activitatea de productie in sensul executarii operatiunilor de imbracare volane in piele, cu respectarea normelor calitative.

Instructor:2007-2009
In acest sens mi-au fost repartizate echipe de muncitori aflate in perioada de proba pentru a-i instrui in vederea intoducerii lor in circuitul de productie integral.

august 2010 – sefa de linie.
Atributiile indeplinite in aceasta calitate sunt: urmarirea prezentei la lucru a personalului, intocmirea situatiilor de evidenta primara in ceea ce priveste normarea muncii, normarea materialelor, necesarul de aprovizionare cu marterii prime si materiale, verificarea calitatii productiei, predarea produselor finite.

mai 2011- TEHNICIAN PROCES- pana in prezent.

Implementarea si imbunatatirea continua a procesului, angajatiilor si suportul productiei.
(analize, workshop-uri in vederea optimizarii produsului pe linie prototip, teste, santiere 5S, prezentari interne si externe a procesului - romana si engleza etc.)

Realizari:

Confectioner:
Rezultate: asimilarea etapelor procedurilor de productie, cunasterea circuitului materialelor si a normelor de calitate si timp.

Instructor:2007 - 2009
Mi-am dezvoltat abilitatea de a lucra si comunica cu personalul, de a orienta personalul din subordine in rezolvarea sarcinilor de munca si de a asigura fluxul productiei in serie.
Verificarea produsului finit din punct de vedere calitativ.

iunie 2009 – iulie 2010 – stagiu de lucru si pregatire in Germania.

Rezultat: dezvoltarea abilitatilor de management al liniilor de productie, de urmarire a perfectionarii ritmului de lucru in sectie.

Sefa de linie:
Rezultat: punerea in practica a cunostintelor asimilate in cursul pregatirii anterioare, dezvoltarea continua a capacitatii de a conduce echipa, de a preintampina problemele legate de procesul de productie si de a rezolva operativ diferitele deficiente aparute.

studii

Premii

Cursuri:
Seven Steps - Metoda de rezolvare a neconformitatii in 7 pasi.
8D

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles