Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

M 17.06.1957

Permis conducere:  Cat.B, Data obtinerii:04.03.1997

Stagiu militar: nu

obiectiv

Departament: Altele, Constructii / Instalatii, Productie, Inginerie, IT Hardware, Alimentatie / HoReCa, Auto / Echipamente, Service / Reparatii

Oras de lucru: Bucuresti

Nivel Cariera: Mid-Level (2-5 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

12.12.2002 - prezent

Departament: auto / echipamente

Titlu Job: tehnician automatizari

Responsabilitati:

Instalare si montaj al echipamentelor specifice firmei din punct de vedere electric , electronic , automatizare , mecanic .Instalare software asupra echipamentelor ce necesita acest lucru .
Asigurare service si scolarizarea personalului in vederea folosirii echipamentului sau utilajului conform parametrilor producatorului.
Asigurarea asistentei tehnice pre si post contract .Asigurarea legaturii cu producatorul echipamentelor in vederea gasirii solutiilor tehnice optime in rezolvarea problemelor aparute.
Intocmirea documentatiilor specifice activitatii curente.

Realizari:

Consilierea din punct de vedere tehnic pe domeniul electric si automatizare a tuturor persoanelor din departamentul tehnic cat si a clientilor pentru rezolvarea problemelor aparute la echipamentele livrate. Gasirea solutiilor optime,impreuna cu clientul,din punct de vedere al productivitatii si al ergonomiei.

21.06.1982 - 11.12.2002

Departament: alimentatie / horeca

Titlu Job: electromecanic

Asigurarea functionarii silozului de fainuri din punct de vedere al automatizarilor .Rezolvarea problemelor aparute din punct de vedere electric si mecanic.
Membru al consiliului de administratie al societatii ca reprezentant al salariatiilor cu atributii pe linie tehnica.

Realizari:

Gasirea de solutii tehnice originale in vederea perfectionarii aparaturii aferente silozului de fainuri .Realizarea instalarii unui utilaj automatizat de producere a produselor de patiserie .

studii

Facultati:

Liceu - Matematica Fizica "Mihai Viteazu " Bucuresti

Activitati extracurriculare

Practic electronica de 40 de ani ca hobby cu specializare in aparatura de masura si control si senzori .
Fost radioamator .
Fost membru al" Asociatia Inginerilor si Electronistilor din Romania"
Practicant al fotografiei nivel avansat .

Premii

Curs calificare electrician
Curs calificare mecanic
Diverse traininguri - Italia - Cabine vopsit
- Elevatoare
- Aparatura masura si control
- Germania - instalatii computerizate livrare uleiuri

aptitudini

Limbi straine(Scris,Vorbit,Citit):

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles