Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

F 13.07.1994

obiectiv

Salariu: nespecificat

Tip job: Part time, Full time, Proiect / Sezonier

Departament: Resurse umane / Psihologie, Office / Back-office / Secretariat, Publicitate, Educatie / Training / Arte, Turism / Hotel staff, Tipografii / Edituri, Traduceri, Alimentatie / HoReCa, Jurnalism / Editorial

Oras de lucru: Brasov

Nivel Cariera: Entry-Level (< 2 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

01.08.2016 - 30.04.2017

Departament: relatii clienti / call center

Titlu Job: technical support assistant

Responsabilitati:

Identificarea problemelor de tip hardware pentru produse Dell aparținând clienților din întreprinderi mari și mijlocii cu sediul în Germania, Austria și Elveția. Realizarea de comenzi de piese hardware pentru clienții respectivi. Respectarea de termene-limită și a priorităților comenzilor.

studii

Facultati:

2016 - 2018 Masterat: Studii Interculturale în Limba și Literatura Germană la „Universitatea Transilvania” din Brașov din Brașov. Absolventă
2017 - 2017 Facultate: Bursier DAAD la Universitatea „Christian- Albrecht” din Kiel, Germania. Curs lingvistic germană ca limbă străină, Nivel B 2.2
2015 - 2016 Facultate: Facultatea de Limbi străine și Studii culturale la Universitatea „Carl von Ossietzky” din Oldenburg, Germania. Studentă Erasmus+ pe perioada octombrie 2015- martie 2016
2013 - 2016 Facultate: Filologie/ Limba și literatura engleză- Limba și literatura germană la Universitatea „Transilvania” din Brașov din Brașov. Domenii studiate: Limba engleză contemporană; Traduceri literare în limba engleză; Literatură engleză; Limbă germană contemporană; Traduceri în limba germană; Literatură germană; Teoria literaturii; Literatură comparată;
2009 - 2013 Liceu / Școală profesională: Profil: Umanist, Specializarea: Filologie la Colegiul național „Nicolae Iorga” din Vălenii de Munte, Județul Prahova.

Premii

Voluntariat
Nov 2017: Erasmus Student Network
Voluntar ESN
Certificari
Nov 2017 - Nov 2017: Certificat Youthpass
Obținut în urma programului Erasmus+ „Nasreddin Hodja and European Friends”, Eskișehir, Turcia, 2017
Jul 2017 - Aug 2017: Certificat de limba germana
Certificat de limba germana- Nivelul B 2.2 in cadrul celui de-al 70-lea curs de vara al Universitatii Christian-Albrecht din Kiel, Germania
Oct 2013 - Jul 2016: Certificat modul pedagogic I

Jul 2012 - Sep 2012: ▪ Obținerea certificatului Diplôme d’études en langue française ( DELF B2)

Mar 2011 - Mar 2011: ▪ Certificat de voluntariat pentru activitatea desfășurată în cadrul Complexului de Servicii Comunitare ”Sfânta Maria”, Vălenii de Munte

Premii si Distinctii
May 2016: ▪ Premiul pentru cea mai bună lucrare la nivelul Facultății de Litere în cadrul Sesiunii Cercurilor Științifice Studențești

Proiecte
Oct 2012 - Oct 2012: ▪ Participantă în cadrul schimbului de experiență româno- francez la Liceul „ Notre Dame de Bonnes Nouvelle”, Beaupréau, Pays de la Loire, Franța

Hobby-uri
teatru: fac parte din grupa de teatru în limba germană a Facultății de Litere

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles