Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

M 24.09.1994

Permis conducere:  Cat.A,B, Data obtinerii:01.10.2012

Stagiu militar: da

obiectiv

-cunoștințe de realizare și diagnosticare rețele de calculatoare -cunoștințe foarte bune ale sistemelor de operare Microsoft -cunoștințe de bază Linux -cunoștințe folosire Photoshop -cunoștințe folosire programe proiectare CAD

Salariu: 5.000,00 USD / luna

Tip job: Full time, Proiect / Sezonier

Departament: Inginerie

Oras de lucru: Brasov

Nivel Cariera: Entry-Level (< 2 ani), Fara experienta

Disponibil: oricand

experienta profesionala

01.06.2019 - prezent

Departament: it software

Titlu Job: suport tehnic nivel 2

Responsabilitati:

-asigurare suport nivel 2 pentru serviciile Okta
-experienta in solutii Identity Access Management precum LDAP, SSO si SAML
-experienta cu aplicatii cloud precum AWS, Office 365, aplicatii Google, Salesforce, Workday, NetSuite, Box, G Suite, Service Now, Zendesk, Atlassian, etc.
-cunostinte in sisteme de operare cross-platform (Linux, Mac OS X, Windows)
-experientă in administrare Windows Server
-scripting: BASH, Python, etc.
-asistarea clientilor in integrarea serviciilor Okta in diferite sisteme ( Active Directory, LDAP, RADIUS)
-asistare in integrarea solutiilor de autentificare multi-factor (SMS si Voice call, Okta Verify, U2F, YubiKey, RSA SecureID, Google Authenticator, Symantec VIP, Apple TouchID, Duo Security)
-asigurare unui răspuns într-o perioada de timp prestabilita (SLA) in asistarea clientilor pentru rezolvarea problemelor
-documentarea actiunilor in tichete interne pentru o comunicare eficienta intre echipa si clienti
-documentarea problemelor într-un format standard pentru a putea fi folosit atât intern cat si extern fata de Okta
-asigurarea de răspunsuri in timp util cu privire la procesul de rezolvare al problemelor
-asigurarea de suport tehnic si consultanta clientilor pentru serviciile Okta
-experientă cu retele de internet, firewall-uri si echipamente de comunicatie

studii

Facultati:

2013 - 2019 Facultate: Tehnologia Informatiei la Universitatea Transilvania din Brasov din Brasov. Cunostinte dobândite:
-cunostinte de bază de programare în limbajele C++ i Java
-cunostinte generale despre tehnologii de baze de date
-cunostinte HTML/CSS
-cunostinte de utilizare programe CAD (AutoCAD, Catia, Inventor)
-cunostinte în domeniile matematică, fizică i electronică digitală i analogică
- configurarea structurii sistemelor, proiectare asistata, realizarea func iilor de monitorizare si de diagnoza a sistemelor
2009 - 2013 Liceu / Școală profesională: Tehnician Electrotehnist la Liceul Tehnologic "Elena Caragiani" din Tecuci. Competene:
-modelare 3D in AutoCAD
-web design (HTML&CSS)
-realizarea operatiilor de măsurare si control a dimensiunilor geometrice ale pieselor, reperelor/subansamblelor, utilizând sublere, comparatoare, calibre, sabloane, rapoarte
-realizarea lucrărilor de tehnologie generală in electrotehnică
-realizarea componentelor echipamentelor electrice
-măsurarea mărimilor electrice în curent continuu si alternativ
-montarea si întretinerea aparatelor electrice de joasă tensiune si a masinilor electrice
-utilizarea de sisteme de automatizare in procesele tehnologice
-realizarea sistemelor de actionare electrica
-planificarea produciei
-utilizarea surselor regenerabile de energie pentru alimentarea consumatorilor mici si mijlocii
-mentenanta sistemelor de transport si distributie a energiei electrice

Premii

Traininguri
Feb 2016 - Mar 2016: HTML
Bazele programarii web: HTML si CSS
Hobby-uri
Rubik's Cube speedsolver, Android App Development, Game Development on Unity and Unreal Engine, Gaming, Fitness and selfcare

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles