Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

M 18.06.1984

Permis conducere:  Cat., Data obtinerii:29.06.2004

Stagiu militar: da

obiectiv

Salariu: nespecificat

Tip job: Part time, Full time

Departament: Relatii publice, Medicina umana, Administrativ / Logistica, Paza si protectie / Militar, Functii publice, Productie, Achizitii, Protectia mediului, Controlul calitatii, Specialisti / Tehnicieni

Oras de lucru: Bucuresti, Baia Mare, Brasov, Cluj-Napoca, Oradea, STRAINATATE, Zalau

Disponibil: oricand

experienta profesionala

01.12.2003 - prezent

Departament: controlul calitatii

Titlu Job: specialist control nedistructiv

Responsabilitati:

Calibreaza instalatia de control nedistructiv
Realizeaza controlul tevilor aflate pe flux
Inregistreaza, arhiveaza documentele controlului
Asigura trasabilitatea in timpul si in urma controlului
Pastreaza in conditii controlate tevile etalon. Informeaza Atelierul
de Etaloane de anularea unui etalon distrus
Trebuie sa informeze responsabilul CND ( nivel III) si responsabilul
de productie despre situatiile cand nu se pot aplica regulile
standard
Instruieste operatori candidati pentru nivelul 1
Asigura mentenanta curenta a instalatiei
Participa la toate instruirile organizate de catre firma, in vederea
imbunatatirii competentelor si a pregatirii profesionale
In procesul de imbunatatire a activitatii, participa la sesiunile
organizate pentru analiza si rezolvarea problemelor aparute la locul
de munca sau in sectorul din care face parte
Respectarea normelor ISCIR cu privire la legarea si manevrarea
sarcinilor
Oprirea utilitatilor din zona de lucru in care isi desfasoara
activitatea, pentru o stationare mai mare de 3 schimburi, conform
practicilor operative in vigoare
Respecta cerintele procedurilor interne si a legislatiei in vigoare in
domeniul protectiei mediului
Respecta cerintele din Politica de Calitate, Safety, Environment
Respecta cerintele din: procedurile si practicile operative aplicabile
locului de munca
Aplica cerintele din LCP si fisa de certificare (dupa caz)
Colaboreaza cu personalul din Calitate pentru solutionarea
problemelor de calitate
Utilizeaza numai echipamente de masurare si monitorizare aflate in
perioada de validitate a verificarii metrologice si in buna stare de
functionare

studii

Facultati:

2008 - 2011 Facultate: Facultatea de Fizica Medicala la Universitatea Babeş-Bolyai din Cluj-Napoca.
1999 - 2003 Liceu / Școală profesională: Tehnician Mecanic la Liceul Tehnologic Mihai Viteazul din Zalau.

Premii

Certificari
Autorizatie Legatori de sarcina

Masuratori mecanice

Electromagnetic Testing Level 2 - EN 473 (Curenti Turbionari si Pierderi de flux magnetic)

Electromagnetic Testing Level 1 - SNT-TC-1A (Curenti Turbionari si Pierderi de flux magnetic)

Magnetic Testing Level 1 - SNT-TC-1A (Pulbere Fluorescente Uscate si Umede)

Visual Inspection Level 1 - Inspectie vizuala

aptitudini

Limbi straine(Scris,Vorbit,Citit):

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles