Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

M 01.08.1992

Permis conducere:  Cat.B, Data obtinerii:10.10.2010

Stagiu militar: da

obiectiv

• Inginer, absolvent al Facultatii de Autovehicule Rutiere, Mecatronica si Mecanica, departamentul de Inginerie Mecanica (iulie 2020). • Masterand, program studii- Inginerie de Precizie si Managementul Calitatii • Experienta profesionala in domeniul prelucrarilor mecanice, experienta dobandita in paralel cu studiile universitare

Salariu: nespecificat

Beneficii: masina de servici

Tip job: Full time

Departament: Productie, Achizitii, Inginerie, Prelucrarea lemnului / PVC, Controlul calitatii, Auto / Echipamente, Personal calificat, Automatizari

Oras de lucru: Cluj-Napoca

Nivel Cariera: Entry-Level (< 2 ani), Mid-Level (2-5 ani), Fara experienta

Disponibil: 01.07.2011

experienta profesionala

01.01.2019 - 31.05.2021

Departament: productie

Titlu Job: setter/suport tehnic cnc (turning department)

Responsabilitati:

Activitati principale / Realizari

• Setare/Reglare CNC (Sistem operare FANUC)
• Citire si interpretare Desen Tehnic, Tehnologie de Fabricatie
• Utilizarea dispozitivelor de masurare/Activitati Controlul Calitatii

• Optimizare Proces
-Reducerea timpului de prelucrare pentru procesul de strunjire (Respectarea timpilor de de productie)
-Crearea instructiunilor de lucru pentru procesul de setare/reglare CNC
-Teste efectuate in colaborare cu furnizorii de scule aschietoare (Imbunatatirea Calitatii si a Productivitatii prin upgrade-ul echipamentelor)

• Suport Tehnic in implementarea reperelor noi
• Suport Tehnic operatorilor in interpretarea corecta a desenului tehnic si a tehnologiei de fabricatie

studii

Facultati:

2020 - prezent Masterat: Inginerie de Precizie si Managementul Calitatii la Universitatea Tehnica din Cluj-Napoca Facultatea de Autovehicule Rutiere, Mecatronica si Mecanica din Cluj-Napoca. • Sisteme integrate in Ingineria de Precizie
(Proiect- Proiectarea si implementarea unui Pendul Invers)
• Sisteme CAD/CAM
• Activitate Cercetare
(Cercetari privind aplicarea metodologiei FMEA pentru operatia de strunjire)
• Sisteme de masurare si achizitii de data
• Asigurarea si Controlul Calitatii in Ingineria de Precizie
2016 - 2020 Facultate: Inginerie Mecanica-Sisteme si Echipamente Termice la Universitatea Tehnica din Cluj-Napoca Facultatea de Autovehicule Rutiere, Mecatronica si Mecanica din Cluj-Napoca. • Sisteme CAD/CAM - Modelare/Design 2D,3D a diferitelor piese, ansambluri
-presa cu piulita rotitoare, menghina pentru masini-unelte, V block with clamps, flanse, roti, arbori, piese, componente sheet metal

• Organe de Masini (Proiect-Transmisie cu surub-Memoriu tehnic, memoriu justificativ de calcul, desen tehnic de executie, proiectare 3D)

• Masini Unelte si Control Dimensional
• Desen Tehnic GD&T
• Rezistenta Materialelor
• Metoda Elementului Finit- Analize FEA de nivel basic a diferitelor piese solicitate-Ansys Software

Proiect de Diploma: "Controlul calitatii utilizand metode optice"- Proiectia de franje in conexiune cu principiul de triangulatie

Premii

Traininguri
Mar 2020 - Mar 2020: Internal training- Problem solving methodology
Cunoștințe teoretice despre metodele de rezolvare a problemelor și instrumente de gestionare a riscurilor (8D, FMEA, 5w)
Feb 2020 - Feb 2020: ATOS CORE/GOM INSPECT
Inspecția unei piese din industria feroviara utilizând software-ul ATOS Core și GOM Inspect.

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles