Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

M 14.08.1986

Permis conducere:  Cat.B, Data obtinerii:08.08.2012

Stagiu militar: da

obiectiv

- Bune competente organizatorice dobandite in urma experientei de Trader si Sef sectie nemetalice - Excelente abilitati de conducere si leadership (sunt responsabilul unei echipe de 20 de oameni) - Adaptare rapida in mediul de lucru (dobandita in delegatii frecvente pe multiple proiecte din tara) - Spirit de echipa - Bune abilitati de gestiune a resurselor primite - Stabilitate – lucrez de 4 ani in cadrul aceleiasi companii - Ambitios – Imi doresc foarte mult sa avansez profesional pentru a-mi pune in valoare cat mai bine calitatile dezvoltate in timp.

Salariu: nespecificat

Tip job: Full time

Departament: Productie

Oras de lucru: Ramnicu-Valcea

Nivel Cariera: Mid-Level (2-5 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

01.11.2012 - prezent

Departament: productie

Titlu Job: sef sectie nemetalice

Responsabilitati:

- Coordonez o echipa de 20 de persoane in vederea receptiei, sortarii, prelucrarii si vanzarii a
deseurilor reciclabile nemetalice.
- Organizez in mod eficient din punct de vedere al managementului timpului echipa pe care o conduc.
- Ma ocup activ de: logistica, organizare eficienta, raportari zilnice catre superiori si orice alta
problema de natura organizatorica.
- Tin in permanenta legatura cu furnizorii de materiale reciclabile in vederea negocierii preturilor si
stabilirii transporturilor.
- Tin in permanenta legatura cu reciclatorii finali pentru a stabili cat mai eficient vanzarea deseurilor
procesate.
- Sunt responsabil cu evidenta stocurilor si indeplinirea targetului lunar de colectare, procesare si
vanzare a deseurilor.
- Sunt responsabil cu identificarea corecta si incadrarea pe categorii a diferitelor tipuri de deseuri
reciclabile nemetalice: carton, hartie, folie de polietilena transparenta si color, folie polipropilena, PET,
PVC, lazi de polipropilena, rafie, bari auto, rezervoare, bidone si alte plastice industriale, prin
analizarea trasaturilor specifice fiecarui tip de material.
- Sunt responsabil cu buna functionare si in parametri normali a utilajelor specifice prelucrarii
deseurilor reciclabile nemetalice. In prezent administrez doua incarcatoare frontale, un motostiviutor,
prescontainere, containere, o presa de balotat verticala cu legare automata si banda de alimentare de
80 tone forta, o linie de granulat compusa din banda transportoare, tocatoare mare, elevator, bazin de
spalare, separator 1, elevator 2, separator 2, centrifuga, ventilator centrifuga, ciclon tocatoare,
tocatoare mica, ventilator buncar, buncar, granulator, centrifuga, ventilator granule, ciclon granule si o
moara de macinat materiale plastice la diverse granulatii.

studii

Facultati:

2006 - 2009 Facultate / Colegiu: GEOGRAFIA TURISMULUI la UNIVERSITATEA „DIMITRIE CANTEMIR „ Facultatea de GEOGRAFIE din SIBIU.
2005 - 2009 Facultate / Colegiu: T.C.M la UNIVERSITATEA „LUCIAN BLAGA” SIBIU Facultatea de Inginerie „Hermann Oberth” din SIBIU.
2001 - 2005 Liceu: TRANSPORTURI la Grup Scolar Forestier Ramnicu Valcea din Ramnicu Valcea.

Premii

Certificari
Dec 2011 - Jan 2012: COMPETENTE INFORMATICE

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles