Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

M 21.07.1968

Permis conducere:  Cat.B, Data obtinerii:07.06.2000

Stagiu militar: da

obiectiv

1. DIRIGINTE DE SANTIER - drumuri, poduri, aeroporturi, transport pe cablu + produse pentru constructii (materiale) 2. Sef lot - Inginer constructor - C.F.D.P.

Salariu: 8.000,00 USD / luna

Beneficii: - Masina serviciu - Cazare

Tip job: Part time, Full time, Proiect / Sezonier

Departament: Constructii / Instalatii, Arhitectura / Design interior, ONG / Voluntariat, Audit / Consultanta

Oras de lucru: Bacau, Bistrita, Buzau, Cluj-Napoca, Iasi, Suceava, Botosani, STRAINATATE, Dej, Radauti

Nivel Cariera: Manager / Executiv

Disponibil: oricand

experienta profesionala

01.04.1989 - prezent

Departament: constructii / instalatii

Titlu Job: sef lot

Responsabilitati:

- Conduce activitatea formatiilor de lucru din cadrul lotului.
- Este respunzator pentru indeplinirea sarcinilor tehnice, tehnologice, economice si administrative de catre personalul din subordine
- Raspunde de luarea masurilor de organizarea a productiei
- Admite la lucrare documentatia tehnica completa
- Controleaza in permanenta calitatea lucrarilor in cadrul lotului
- Asigura intocmirea documentelor de calitate
- Raspunde de receptionarea preliminara si finala a lucrarilor
- Raspunde de intocmirea cartii tehnice a constructiei
- Intocmeste planul operativ pentru lucrarile arondate (gestionate)
- Raspunde de pastrearea integritatii patrimoniului pe care il gestioneaza
- Raporteaza sefului direct realizarile sarcinii de productie de catre formatiile de lucru din subordine
- Raspunde de folosirea la capacitate a utilajelor de lucru si mijloacelor auto urmarind confirmarea cantitatilor de lucrari real executate
- Ia masuri pentru introducerea si excluderea metodelor moderne de productie si de munca
- Raspunde de aplicarea riguroasa a normelor de munca prin masuri de ordin tehnic, tehnologic sau organizatoric
- Asigura lotul cu resurse (materii prime, materiale, mijloace si dispozitive mecanice)
- Face parte din comisa de receptie calitativa a materialelor la punctele de lucru din subordine
- Raspunde de depozitarea si conservarea materialelor la punctul de lucru
- Admite pe lot repartizarea de forta de munca calificata si competenta pentru lucrarile specifice lotului
- Verifica prin sondaj prezenta zilnica a muncitorilor la lucru
- Certifica foile colective de prezenta lunare intocmite de sefii formatiilor de lucru
- Urmareste respectarea programului de lucru aprobat de conducerea societatii
- Raspunde de aplicarea prevederilor contractului colectiv si a legislatiei in vigoare privind plata muncitorilor in functie de cantitatea si calitatea muncii depuse
- Raspunde de programarea concediilor de odihna in functie de necesitatile lotului
- Analizeaza documentatia tehnica de executie din punct de vedere al securitatii muncii
- Aplica prevederile cuprinse in legislatie si normele de protectie a muncii

Realizari:

- Am condus formatie de lucru 50 muncitori
- Am condus un lot cu 12 formatii de lucru, in repetate randuri

studii

Facultati:

2000 - 2005 Facultate: Drumuri si poduri la C.f.d.p. din Iasi.

Premii

2009 - Diriginte de santier - pentru domeniile "Drumuri, poduri, aeroporturi" si "Produse pentru constructii"
2013 - Responsabil tehnic cu executia - "Constructii rutiere; drumuri, poduri (domeniul II)"
Atestat'' manager de proiect''

aptitudini

Limbi straine(Scris,Vorbit,Citit):

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles