Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Daca sunteti firma si doriti sa contactati candidatul de mai jos, trimiteti-ne aceasta cerere la [email protected], alaturi de linkul catre aceasta pagina.

Curriculum Vitae

informatii personale

M 21.12.1994

Stagiu militar: da

obiectiv

Sunt o persoana sociala caruia ii place sa invete mereu lucruri noi si sa se confrunte cu provocari. Imi place sa lucrez in echipa si consider ca un shimb activ de idei (brainstorming) este cel mai bun mod pentru a solutiona o problema

Salariu: nespecificat

Tip job: Full time

Departament: IT Software

Oras de lucru: Bucuresti, Remote (de acasă)

Nivel Cariera: Entry-Level (< 2 ani), Mid-Level (2-5 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

01.03.2017 - 30.04.2019

Departament: it software

Titlu Job: scrum master, software developer, software test engineer,

Responsabilitati:

In cadrul acestui post lucrez cu o echipa internationala (colegi din Bucuresti, Viena si Chennai). Metodologia de dezvoltare este Agile Scrum, Behavior Driven Development. Echipa din care fac parte in acest moment este responsabila de intretinerea si imbunatatirea unui freamework de testare automata a echipamentelor.
Tehnologii si tool-uri folosite:
-C# .Net
-Visual Studio 2015
-Telerik
-Atlassian suite (Jira, Confluence, BitBucket, SmartGit si HIpChat)
-BDDfy
-nUinit 3.5
-Gherkin language
Indatoriri si responsabilitati:
-intelegerea si descrierea prin scenarii functionale (teste simple sau complexe) a necesitatilor feature-uilor.
-dezvoltarea de modele (pagini, componente reutilizabile etc) necesare testelor
-implementarea scenariilor functionale
-monitorizarea rezultatelor testelor ce ruleaza periodic (posed cunostinte de baza despre Jenkins)
-raportarea bug-urilor in Jira
-Implementarea testelor de tip "regression" bazate pe bug-uri descoperite de testari manuali cu pasi de reproducere complecsi
-documentarea in Confluence a tuturor testelor folosind Gherkin
-crearea de task-uri in Jira bazate pe necesitatile feature-ului aflat sub dezvoltare
-crearea de task-uri in Jira bazate pe necesitatile de mentenanta ale framework-ului
-alocarea corespunzatoare a task-urilor in functie de prioritatea acestora
-coordonarea cu product owner-ul pentru stabilirea obiectivelor sprint-urilor
-medierea interdepartamentala intre membrii echipei si alte echipe sau comunicarea directa cu alte departamente/echipe

01.08.2015 - 31.03.2017

Titlu Job: tehnician it & software dev.

Echipa este formata din 3 persoane iar indatoririle noastre au fost:
-Intretinerea a aproximativ 30 de sisteme (software + hardware)
-Asistenta remote acordata firmelor partenere
-Dezvoltarea, implementarea si mentenanta unui program de gestiune al stocurilor.
-Dezvoltarea, implementarea si mentenanta unui program de autocompletare al actelor, precum si dezvoltarea unui modul de facturare al aceluiasi program.

studii

Facultati:

2017 - prezent Facultate: Informatica la Universitatea Titu Maiorescu din Bucuresti. Invatamant la distanta, cursuri ocazionale si examene in weekend
2016 - 2016 Colegiu / Studii postliceale: C++ si C# la Bit academy din Bucuresti. Am studiat si promovat cursurile de C++ si C# sub indrumarea Profesorului Ion Vlad Marian

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles