Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

M 05.06.1982

Stagiu militar: nu

obiectiv

Profesionalism sustinut in construirea unei cariere.

Salariu: nespecificat

Tip job: Full time

Departament: Marketing, Administrativ / Logistica, Transport / Distributie, Achizitii, Import - export

Oras de lucru: Bucuresti

Nivel Cariera: Mid-Level (2-5 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

01.06.2014 - 31.12.2016

Departament: achizitii

Titlu Job: specialist in achizitii

Responsabilitati:

Elaborarea tuturor rapoartelor interne si externe ale companiei in programul Microstrategy. Activitatea de raportare include: rapoarte de vanzare, stoc, liste produse, evolutii procentuale, promotii.
Calcularea si implementarea discount-urilor pentru promotii, in toate magazinele, in sistemul SAP.
Listarea si calcularea marjei produselor in vederea listari.
Gestionarea comenzilor de articole in functie de stoc, vanzare si noi articole introduse.
Calcularea facturilor externe si modificarea preturilor. Gestionarea preturilor de achizitie si vanzare a produselor.
Supervizarea modificarilor de pret solicitate de magazine
Mentinerea relatiei cu furnizorii in ceea ce priveste facturarea disconturiilor, listarea produselor, rapoarte, preturile produselor.
Negocierea returilor de marfa, optimizarea stocurilor prin analiza si transferuri.
Reprezentarea oficiala a companiei in relatiile cu partenerii sai. Indeplinirea tuturor sarcinilor transmise de directorul de achizitii si logistica in cadrul departamentului achizitii.

01.10.2008 - 30.06.2014

Titlu Job: responsabil lansare comenzi

Realizarea comenzilor de marfă în vederea asigurării unui stoc optim în magazine.
Verificarea propunerilor zilnice de comenzi trimise de sistemul informatic.
Aprobarea datelor de comandă, urmată de prelucrarea comenzilor şi lansarea lor către funizori pentru
reînnoirea stocului.
Verificarea stocurilor şi efectuarea corecţiilor.
Prelucrarea promoţiilor din magazin, trimiterea documentelor către furnizori.
Stabilirea unui protocol cu managerii de departament referitoare la problemele care pot apărea.
Observă periodic marfa amplasată pe rafturi, colaborează cu managerul de departament pentru a
asigura stocul de marfă necesar desfăşurării neîntrerupte a activitaţii, în vederea deservirii prompte a
clienţilor magazinului.
Elaborează nota de comandă de marfă şi transmite comanda către furnizor si se asigura că aceasta
a fost receptionată.
Organizează transferuri de marfă între magazine.
Aprobă comenzile de client efectuate de magazin.
Îndeplineşte sarcinile transmise de director magazin / director de vânzări în cadrul departamentului
vânzări.

studii

Facultati:

2011 - 2014 Facultate / Colegiu: Marketing şi Afaceri Economice Internaţionale la Universitatea Spiru Haret din Bucuresti.
2002 - 2007 Liceu: Matematică-Informatică la Ecoprof din Bucuresti.

Premii

Traininguri
Apr 2012 - Apr 2012: Curs managementul stocurilor – Evolutiv

Oct 2008 - Oct 2008: Curs de vânzări - Tack International

aptitudini

Limbi straine(Scris,Vorbit,Citit):

engleză(avansat,avansat,avansat)

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20