Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

M 15.07.1970

Permis conducere:  Cat.B, Data obtinerii:20.02.2002

Stagiu militar: da

obiectiv

Performanta,profesionalitate,seriozitate

Salariu: 2.500,00 USD / luna

Beneficii: masina de serviciu; telefon de serviciu

Tip job: Full time

Departament: Constructii / Instalatii, Inginerie, Auto / Echipamente, Service / Reparatii, Naval / Aeronautic

Oras de lucru: Bucuresti, Constanta, Craiova, Drobeta-Turnu-Severin, Timisoara, STRAINATATE, Targu Jiu

Nivel Cariera: Mid-Level (2-5 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

01.05.1996 - prezent

Departament: constructii / instalatii

Titlu Job: sef santier

Responsabilitati:

# Pentru S.C. MARSAT S.A. TG.JIU,Romania (05/1996-07/2008 si 05-07/2012):
- Functii:SEF SANTIER;SEF Punct de Lucru;Director Tehnic
- Activitati:
Coordonare echipe complexe ;
Gestionare fonduri salariale,materiale,echipamente ;
PIF echipamente si instalatii electrice
-Coordonare si executie lucrari de :
> MODERNIZARE SI FIABILIZARE A UTILAJELOR SI INSTALATIILUR DE EXTRACTIE A LIGNITULUI(EXC DE MARE CAPACITATE 2000,1400,1300,MASINI DE HALDAT,TRANSPORTOARE DE MARE CAPACITATE)-PANA LA PIF SI PREDARE IN EXPLOATARE LA (CNLO) SNLO
> INSTALATII PENTRU CULEGERE DE DATE TEHNOLOGICE SI ENERGETICE IN DOMENIUL EXTRACTIEI DE LIGNIT-PIF SI PREDARE IN EXPLOATARE LA (CNLO)SNLO ;
> LUCRARI DE FIABILIZARE LA INSTALATIILE ELECTRICE 6 KV LA RAAN ROMAG PROD DR.TR.SEVERIN:

# Pentru S.C. IMSAT GROUPE SNEF,Bucuresti,Romania (08/2008-04/2012 si 08/2012-prezent):
- Functie:SEF SANTIER
Gestionare materiale,echipamente ;
Asigurare logistica santiere;
Coordonare reuniuni SSM;
Traduceri;
PIF echipamente si instalatii electrice .

Coordonare si incadrare executie lucrari de:
„Montaj instalatii electrice generale, telecomunicatii,instrumentatie si tubing” pentru: .
„COMURHEX II”-Site TRICASTIN-FRANTA 05/2018-Prezent
„Prototip REACTOR, EPR” FLAMANVILLE –FRANTA 01/2017-05/2018
„COMURHEX II”-Site TRICASTIN-FRANTA 10/2015-12/2016
„INSTALATIE DE DESULFURARE-ALSTOM” pentru CET CRAIOVA II-ROMANIA 02/2014-09/2015
„Unitate de desulfurare a motorinei ” pentru TOTAL Raffinage et Marketing
Plateforme de NORMANDIE-LE HAVRE-FRANTA 10/2013-01/2014
„OFON LIVING QUARTER PLATFORN”-FOS sur MER-FRANTA 08/2012-09/2013
„NAVE DE CROAZIERA U32 si X32”-STX-ST.NAZAIRE-FRANTA” 08/2011-02/2012
„Reparatie capitala FURNAL Nr.2 ”-ARCELOR MITTAL-FOS sur MER-FRANTA 05/2011-08/2011
“Noua fabrica RENAULT /NISSAN TANGER MED” ,
site MELLOUSSA 2-TANGER-MAROC 08/2010-04/2011
„Modernizare Fabrica de ciment ”- LAFARGE-TARGU JIU-ROMANIA 03/2010-08/2010
„Hypermarket SUN PLAZA” –BUCURESTI-ROMANIA 11/2009-03/2010
“Noua fabrica farmaceutica GENZYME”,LYON,FRANCE 06/2009-11/2009
“Noua fabrica de ciment CEMEX”,BROCENI-LETONIA 05/2009-06/2009
“Modernizare fabrica de ciment LAFARGE” WOSSINGEN-GERMANIA 11/2008-05/2009
„NAVE DE CROAZIERA MSC”-AKER YARDS-ST.NAZAIRE-FRANTA” 09/2008-11/2008

Referenti:

BARBUTI ION -EX-DIRECTOR TEHNIC- SC MARSAT SA TG JIU
IOAN MOGA-EX-DIRECTOR GENERAL IMSAT GROUPE SNEF BUCURESTI

studii

Facultati:

1990 - 1995 Facultate: ELECTROMECANICA INDUSTRIALA la UNIVERSITATEA DIN CRAIOVA,FACULTATEA DE ELECTROMECANICA din CRAIOVA. INGINER DIPLOMAT-licentiat in ELECTROMECANICA INDUSTRIALA
1985 - 1989 Liceu / Școală profesională: Matematica-Fizica la Liceul de MATEMATICA –FIZICA “TUDOR VLADIMIRESCU din TIRGU-JIU. Bacalaureat

Premii

Traininguri
Mar 2015 - Sep 2015: “MZT865-MANAGEMENT DE PROIECT”-CODECS-OPEN UNIVERSITY-BUCURESTI-ROMANIA
Absolvent curs

aptitudini

Limbi straine(Scris,Vorbit,Citit):

engleză(incepator,incepator,incepator)

franceză(avansat,avansat,avansat)

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles