Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

M 25.08.1978

Permis conducere:  Cat.B, Data obtinerii:19.07.2007

Stagiu militar: nu

obiectiv

calitatea pe primul loc

Salariu: nespecificat

Tip job: Full time

Departament: Productie, Inginerie, Chimie / Biochimie, Controlul calitatii, Alimentatie / HoReCa

Oras de lucru: Bucuresti, Arad, Baia Mare, Brasov, Cluj-Napoca, Oradea, Ploiesti, Satu-Mare, Timisoara, Covasna

Nivel Cariera: Senior-Level (> 5 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

01.07.2002 - prezent

Departament: alimentatie / horeca

Titlu Job: sef productie imbuteliere si ambalare

Responsabilitati:

IN ANUL 2002 AM LUCRAT PENTRU APROXIMATIV 8 LUNI LA FABRICA DE ALCOOL SCANDIC DISTILLERIES , PE POSTUL DE INGINER DE PROCES
- AM PARTICIPAT LA PUNEREA IN FUNCTIUNE A SECTIILOR DE FERMENTARE SI FILTRARE ALE FABRICII DE BERE . DIN CALITATEA DE adj. sef. fermentare-filtrare AM ASIGURATCONDUCEREA SECTIILOR AMINTITE .
- AM PARTICIPAT LA PUNEREA IN EXPLOATARE A TREI LINII DE AMBALARE SI IMBUTELIERE BERE LA PET
- IN ANUL 2005 DIN POSTURA DE ADMINISTRATOR ISO AM CONTRIBUIT LA IMPLEMENTAREA STANDARDULUI DE CALITATE ISO 9001
- IN ANUL 2006 DIN POSTURA DE RESPONSABIL AMBALARE AM CONTRIBUIT LA IMPLEMENTAREA STANDARDULUI DE CALITATE ISO 22000
- DIN ANUL 2008 RASPUND SI DE PRODUCTIA DE BAUTURI ENERGIZANTE SI SUCURI NATURALE .

CA SEF SECTIE IMBUTELIERE AM URMATOARELE ATRIBUTII :
-Organizez si coordonez activitatea din cadrul sectiei imbuteliere , in functie de planul de productie si cerintele sistemului de management al calitatii ISO 9001 si HACCP(ISO22000)
- planific ambalarea si imbutelierea pe linii in functie de planul de vanzari transmis de client si de capacitatile de amblare disponibile;
- asigur resurse materiale si umane pentru realizarea activitatii de ambalare conform planului ;
- controlez si iau masuri pentru respectarea procesului tehnologic si asigur realizarea ambalarii si imbutelierii in concordanta cu normele de calitate stabilite , cu normele de tehnica a securitatii si a masurilor de protectie a muncii ;
- raspund pentru utilizarea capacitatilor de amblare in conditiile de eficienta normata;
- raspund pentru utilizarea personalului operator in conditii de productivitate normata ;
- elaborez documentatia necesara pentru operarea corecta a echipamentelor componente ale liniilor de ambalare si imbuteliere ;
- urmaresc calitatea activitatii desfasurate pe liniile de ambalare si raspund prin masuri de corectie prompte la sesizarile reprezentantilor compartimentului de asigurarea calitatii-laborator ;
- planific impreuna cu responsabilul tehnic activitatile de intretinere preventiva la echipamentele componente ale liniilor de ambalre;
- controlez si evaluez daca rezultatul activitatilor de intretinere este corespunzator si sesizeaza responsabilul tehnic in cazul aparitiei oricaror defectiuni la echipamente ;
- elaborez planul de curatenie din hala de ambalare si raspund de indeplinirea obligatiilor de mentinere a gradului de igiena impus pentru echipamentele si spatiile inconjuratoare de catre tot personalul care isi desfasoara activitatea in hala de ambalare ;
- coordonez activitatile de protectia muncii si PSI pentru personalul si echipamentele din subordine ;
- ma preocup de formarea profesionala a personalului din subordine
-alaturi de compartimentul tehnic raspund de implementarea masurilor de modernizare a utilajelor , instalatiilor si fluxurilor de fabricatie ;
- aplic principiile sistemului de management al calitatii ISO 9001 si ISO 22000 in toate domeniile de care raspund ;
- stabilesc necesarul de materiale de ambalare si verific asigurarea acestora de catre compartimentul aprovizionare in concordanta cu planul de productie stabilit ;
-raspund de buna folosire a bazei tehnice si materiale pusa la dispozitie pentru desfasurarea procesului productiv ;
- realizez periodic rapoarte de analiza a activitatii coordonate ;

- implementarea unui sistem complex de igienizare si verificare a masinilor de umplere , care permite incadrarea produselor in parametrii microbiologici stabiliti .
- reducerea pierderilor de produs , materiale de ambalare , solutii de spalare .

studii

Facultati:

1997 - 2002 Facultate: Industria alimentara la Univ. Aurel Vlaicu din Arad.

Premii

CURS SI DIPLOMA DE AUDITOR INTERN - TUV CERT GERMANIA

aptitudini

Limbi straine(Scris,Vorbit,Citit):

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20