Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

F 23.02.1985

Permis conducere:  Cat.B, Data obtinerii:20.04.2011

obiectiv

Doresc sa sa-mi pun in valoare aptitudinile de comunicare cu clientii si experienta in vanzari. Perfectionare , atitudine si perseverenta !

Salariu: nespecificat

Beneficii: -

Tip job: Full time

Departament: Asigurari, Imobiliare, Marketing, Altele, Administrativ / Logistica, Achizitii, Relatii clienti / Call center, Banci, Audit / Consultanta

Oras de lucru: Targoviste

Nivel Cariera: Manager / Executiv

Disponibil: oricand

experienta profesionala

01.05.2008 - prezent

Departament: banci

Titlu Job: responsabil clientela

Responsabilitati:

Promovarea si vanzarea produselor, serviciilor specifice clientilor PF in conformitate cu obiectivele de vanzari primite si procedurile in vigoare ;
Consilierea clientilor pentru utilizarea produselor achizitionate;
Respectarea standardelor de calitate ale bancii comunicate prin sistemul de obiective, proceduri, cunoasterea clientelei, conduita, reguli de etica, valori si alte documente oficiale ale banci;
Efectuarea de operatiuni (inclusiv introducerea de date) in contextul procesului de vanzare si mentenanta (inrolarea de client,constituirea unui depozit ,cunoasterea clientelei, etc);
Oferirea de suport si consilierea clientilor in completarea documentelor;
Implicarea activa in diverse proiecte de vanzare, coordonate la nivel de grup si agentie derulate inclusiv in afara acesteia (vizite agentii, birouri mobile,vanzarea la sediul clientilor, evenimente pe plan local, etc);
Colaborarea cu alte canale de distributie gestionate la nivelul grupului si subsidiarele ale caror produse sunt distribuite de catre unitatea bancara;

studii

Facultati:

2004 - 2008 Facultate: Facultatea de Stiinte Economice la Management-Administrarea Afacerilor din Targoviste.
2000 - 2004 Liceu / Școală profesională: Colegiul National Ionita Asan la Istorie Stiinte Sociale din Caracal.

Premii

Certificari
Jan 2016 - May 2016: Arta de a vinde mai scump !
Cursuri perfectionare comunicare si vanzarii .
May 2008 - May 2016: Calificare profesionala a intermediarilor in asigurari persoane fizice .
Program calificare Management in asigurari .

aptitudini

Limbi straine(Scris,Vorbit,Citit):

franceză(avansat,mediu,avansat)

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles