de ani Fără Frică...

Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

F 29.02.1972

Permis conducere:  Cat.B, Data obtinerii:29.08.1993

obiectiv

Lucrul intr-un mediu dinamic, profesional care sa imi permita utilizarea si dezvoltarea cunostintelor acumulate; Utilizarea acestor cunostinte in avantajul unei companii in scopul dezvoltarii afacerilor acesteia; Punerea in practica a aptitudinilor si a cunostintelor mele in scopul atingerii obiectivelor pe care compania si le-a propus. Locul de munca sa reprezinte o provocare continua si sa imi ofere posibilitatea aplicarii de idei si metode noi de rezolvare a problemelor Sunt o persoana comunicativa, care se integreaza usor intr-un mediu nou si la responsabilitati diferite, jucator de echipa, care agreeaza atmosfera placuta la locul de munca, bazata pe respect reciproc. Am capacitatea de coordonare; creativitate, de a lua decizii;aptitudini de comunicare interpersonala;rezistenta la efort intelectual;abilitati de negociator;capacitate de analiza si organizare;perseverenta, Mottoul meu – ,,Trebuie sa incerci necontenit sa urci foarte sus daca vrei sa vezi foarte departe ,,

Salariu: nespecificat

Tip job: Full time

Departament: Vanzari, Marketing

Oras de lucru: Tirgu-Mures

Nivel Cariera: Senior-Level (> 5 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

01.01.2018 - prezent

Departament: vanzari

Titlu Job: reprezentant vanzari prin telefon

Responsabilitati:

Dezvoltarea şi menţinerea numărului de clienţi existenţi, acoperirea numărului de clienţi potenţiali şi implementarea politicii de marketing în zona.Realizarea obiectivelor de vinzari si merchandising in conditiile respectarii politicii comerciale si a procedurilor administrative interne ale firmei.Promovarea si vanzarea produselor din portofoliu realizarea obiectivelor de vanzari prin administrarea foarte buna a zonei alocate, vizite permanente la clientii in vederea mentinerii si imbunatatirii relatiilor cu acestia;Prospectarea continua a pietei pentru identificarea de noi oportunitati de dezvoltare,mentinerea relatiei cu clientii de pe zona alocata si gasirea de noi clienti.Indeplinirea sarcinilor conform aşteptărilor, raportarea rezultatelor catre conducere Intocmirea statisticilor săptămânale.Intocmire rapoarte specifice privind situatia vanzarilor, incasarilor si actiunilor de promovare. Realizare target vanzari si incasari.Urmarirea incasarilor conform politicii comerciale a companiei.
Raportare, analiza, si o buna gestionare a gradului de acoperire a pietei.

studii

Facultati:

LICEUL ELECTOMURES- TG MURES- Bacalaureat , Tirgu Mures
Facultatea Spiru Haret , Tirgu Mures
Facultate (in curs), Management si administrarea afacerilor
2009 - In curs

Activitati extracurriculare

Sunt o persoana comunicativa, care se integreaza usor intr-un mediu nou si la responsabilitati diferite, jucator de echipa, care agreeaza atmosfera placuta la locul de munca, bazata pe respect reciproc.
Am capacitatea de coordonare; creativitate, de a lua decizii;aptitudini de comunicare interpersonala;rezistenta la efort intelectual;abilitati de negociator;capacitate de ana-
liza si organizare;perseverenta,

Ideea mea de viata este,, NU EXISTA PLAFOANE CARE NU SE POT ATINGE, NUMAI SA VREI ….SI TOTUL ESTE POSIBIL….

Premii

– CERTIFICAT ,,DPS,, - Realizarea unei vnzări profesionale.
- CERTIFICAT ,, RSF ,, Curs de route sales foundamentals.
ATESTAT IN OPERARE CALCULATOR(EXCEL,WORD)

aptitudini

Limbi straine(Scris,Vorbit,Citit):

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles