Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

M 03.03.1986

Permis conducere:  Cat.B, Data obtinerii:20.07.2004

Stagiu militar: da

obiectiv

Doresc sa-mi insusesc cunostintele si abilitatile dobandite intr-un mediu performant si competitiv, in cadrul unei companii, ce imi ofera posibilitatea de a evolua profesional si continuu pentru a aduce contributie la maximul potentialului meu.

Salariu: nespecificat

Tip job: Full time

Oras de lucru: Bucuresti

Nivel Cariera: Senior-Level (> 5 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

01.02.2016 - prezent

Departament: vanzari

Titlu Job: reprezentant comercial

Responsabilitati:

Departamentul vanzari si achizitii
-administrarea si dezvoltarea portofoliului de clienti si de furnizori autohtoni si straini;
- identiticare si prospectarea pietei de consumabile in domeniul filtrarii intr- o multitudine de domenii ( utilaje agricole, turisme, camioane, industrie, etc.);
- prezentarea,promovarea si vanzarea produselor in conformitate cu standardele si politicile comerciale ale companiei;
- crearea de oferte specifice fiecarui tip de client;
-participarea la negocieri, intocmirea contractelor, monitorizarea derularii si finalizarii acestora.
-participa la evenimente si targuri organizate pentru promovarea produselor marca Hifi in concordanta cu obiectivele de marketing stabilite de catre conducere.

2009-05 - 2016-01
Responsabil gestiune stocuri
- Sc Panreuss Imp-ex Srl -importator lubrifianti Yacco Romania, București;
-intocmeste in fiecare luna situatii economice / contabile privind stocurile de marfa existente in depozit si necesarul de import in functie de rulajul marfurilor si comenzile agentilor comerciali;
-tine evidenta valorii stocului de marfa la pret de achizite si miscarea produselor;
-participa la inventarul periodic cat si la receptionarea importurilor de marfa;
-intocmirea documentelor de livrare ( facturi fiscale in conformitate cu acordurile incheiate cu clientii ) incasari si plati numerar;
-receptioneaza marfa importata si introduce in sistem conform facturii sau documentelor de insotire a marfii;
-intocmeste nota de intrare receptie;
-mentinerea evidentei clientilor debitori si contactarea acestora privind plata facturilor scadente ;
-alte activitati administrative necesare in cadrul firmei (deplasari la banca, Registrul Comertului, colaboratori, i.t.m. etc).

2008-07 - 2009-04
Servicii de curierat (Servicii) TNT Express - Romania , București, Municipiul București, România
Servicii de curierat
-transportarea , livrarea coletelor si plicurilor catre destinatari;
-incasarea rambursurilor de la destinatar;
-tinerea evidentei awb-urilor intr-un sistem de logistica propriu firmei de curierat;
-predarea unui raport zilnic a documentelor cu semnaturile de primire ale destinatarilor;
-incadrarea in timpul stabilit de livrare;

studii

Facultati:

2005 - 2008 Facultate: CONTABILITATE SI INFORMATICA DE GESTIUNE la UNIVERSITATEA HYPERION din BUCURESTI. 2005 - 2008
Universitatea Hyperion Bucuresti, Contabilitate, BUCURESTI
Facultate (terminat)
Licentiat in Contabilitate si Informatica de Gestiune
2001 - 2005
Colegiul Economic Hermes, Contabilitate, București, Municipiul București, România
Atestat contabilitate obtinut la absolvirea Colegiului Economic Hermes din Bucuresti
Tehnician in activitati financiare si comerciale

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles