Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

F 12.08.1997

obiectiv

Salariu: 1.600,00 USD / luna

Departament: Relatii publice, Marketing, Publicitate

Oras de lucru: Bucuresti

Nivel Cariera: Entry-Level (< 2 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

01.03.2019 - prezent

Departament: jurnalism / editorial

Titlu Job: redactor

Responsabilitati:

În cadrul internshipului la ”Fashion Premium Magazine” am ocupat postul de redactor al revistei și am realizat articole de modă și lifestyle, interviuri pentru revista în format fizic, am participat la diverse lansări/evenimente și am interacționat cu oameni din domeniul modei: designeri, fotografi, stiliști și influenceri.

01.03.2018 - 31.07.2018

Iqool România este un proiect al Organizației Tinerilor Bucureșteni la care eu am luat parte ca intern, pe postul de redactor al revistei online dedicată intereselor tinerilor având ca preocupare principală redactarea articolelor despre modă și interviuri cu personalități din domeniu. În cadrul acestui proiect am creat o rubrică specială ”Random people, Random styles„ unde fotografiam oameni de pe stradă ce mă inspirau și faceam mini-interviuri cu aceștea în scopul de a afla ce îi inspiră în a crearea acelor ținute.

studii

Facultati:

2016 - prezent Facultate: Comunicare si relatii publice la Scoala Nationala de Studii Politice si Administrative din Bucuresti.
2012 - 2016 Liceu / Școală profesională: Stiinte sociale la Colegiul National Vasile Alecsandri din Bacau.
2004 - 2012 Școală generală: - la Scoala Ion Creanga din Bacau.

Premii

Lucrari publicate
Apr 2019: ”Daniela Maxim viața din on si offline” în Fashion Premium Magazine

Apr 2018: ”Random people, Random styles” în Iqool România

Mar 2014: Interviu cu directorul adjunct al Colegiului Național Vasile Alecsandri în ”Ziarul deBacău”

Proiecte
Sep 2017: Intelligent Communication
Acesta este un proiect in cardul caruia am luat parte ca membru al echipei de social media unde am aveam ca task sa postez cu regularitate pe paginea oficiala de Facebook Intelligent Communication informatii din domeniul comunicarii, PR, Marketing, Advertising si alte subiecte de interes pentru noua generatie.
Mar 2017 - Jun 2017: Organizare evenimente
În cadrul unui proiect universitar am fost pusa în ipostaza de a crea și planifica un eveniment până la cel mai mic detaliu. Eu am ales să mă preocup de partea de marketing, proiectare a ideii, dar și implementare. Pe partea de creere a vizualurilor am făcut afișe și filmulețe de promovare, dar și flaiere ce a fost necesar să le distribui în online.
Jun 2015 - May 2019: gabrielabitiusca.com
gabrielabitiusca.com este un poriect început în anul 2014 care se desfășoară până în prezent, acesta fiind blog-ul meu personal dedicat modei, frumuseții, lifestyle și călătoriei. Acesta a fost creat din pasiunea mea pentru tot ceea ce înseamna lumea fashion-ului și din dorința de a împărtăși cu ceilalți acest lucru. Dedic foarte mult timp blogului creând content de actualitateși interes, facând shooting-uri foto si colaborând cu diverse brand-uri. De-a lungul acestui proiect personal am dezvoltat capacități de redactare, editare foto-video, lucru în pachetul wordpress, capacități de promovare în online și multe altele.
Sep 2013 - May 2019: My dose of style by Gabriela Bitiușcă
O pagină dedicată modei și admirației pentru frumos, ”My dose of style” este unul din primele proiecte dedicate domeniului meu de interes, moda. Începând din 2013 și până în prezent în acea pagină am încărcat mini-articole despre modă, actualitatea din această zonă, sfaturi, poze și alegerile mele în materie de vestimentație. Ulterior, odată cu începerea proiectului gabrielabitiuscă.com am început să fac promovări ale site-ului, astfel pagina ”My dose of style” a devenit un canal direct de promovare pentru proiectul de mult mai mare amploare: gabrielabitiusca.com
Voluntariat
Sep 2013 - Dec 2015: Copiii cu sindromul Down
Am desfășurat activități de divertisment, comunicare, educare și reintegrare socială cu persoane ce sufera de sindromul Down în cadrul ONG-ului Copiii cu sindromul Down, Bacău. Acest voluntariat m-a ajutat în dezvoltarea abilitățior psiho-sociale precum ascultarea asertivă, empatie și paciență.
Hobby-uri
blogging, fotografia, cantat, citit, social media

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles