Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

F 20.05.1990

Permis conducere:  Cat.B, Data obtinerii:20.05.2008

obiectiv

Salariu: nespecificat

Tip job: Part time, Full time, Proiect / Sezonier

Departament: Relatii publice, Publicitate, Turism / Hotel staff, Telecomunicatii, Jurnalism / Editorial

Oras de lucru: Bucuresti

Nivel Cariera: Entry-Level (< 2 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

01.09.2011 - 30.04.2015

Departament: jurnalism / editorial

Titlu Job: realizator tv

Responsabilitati:

Mai 2016 – Prezent
Compania: Sănătatea Press Group
Funcție: Realizator/Dezvoltare proiecte, Reporter, Redactor, Moderator

- realizare emisiuni medicale, știri video și scrise, documentare, reportaje pe teme medicale pentru www.sanatateatv.ro și www.comunicatemedicale.ro;
- realizare filmări pe teren, interviuri cu medici, profesori, reprezentanți ai autorităților și industriei farmaceutice;
- scriere articole referitoare la sistemul sanitar românesc, politici de sănătate și strategie în sănătate, redactor pentru revista Ro Health Review și platforma online www.rohealthreview.ro;
- prezentare și moderare evenimente medicale, conferințe, congrese, simpozioane;
- implicare în organizare evenimente medicale, conferințe, congrese, simpozioane.

Aprilie 2013 – Aprilie 2015
Compania: The Money Channel
Funcție: Prezentator Emisiunea medicală-business ,,De Gardă”, The Money Channel, luni-vineri, 18:00-19:00

- realizare emisiune ,,DE GARDĂ”, profil medical-business, în număr de 21 ediții pe lună;
- discuții în platou cu trei invitați pe diverse teme stabilite;
- stabilire sumar;
- contactare invitați și stabilirea temelor dezbătute; încheiere contracte cu sponsorii emisiunii; responsabil marketing;
- prezență la filmări, lucru pe teren, realizare materiale, interviuri;
- realizare știri și materiale prezentate în emisiune.

- Realizarea și conceperea proiectului și a pilotului emisiunii ,,Gadget Sport”, emisiune de tip magazin, realizată în colaborare cu portalul IT&C GadgetReport.ro. ,,Gadget Sport” își propune să ofere telespectatorilor sugestii privind modul în care își pot îmbunătăți condiția fizică și regimul alimentar, să își crească tonusul fizic și psihic. ,,Gadget Sport” este un show magazin complex care combină atent și alert rubricile cu discuțiile dintre prezentator și invitații săi, specialiști în fitness și aerobic, nutritioniști, experți în gastronomie și specialiști în aplicații de gadgeturi sport/lifestyle/wellness.

- Realizarea proiectului și pilotului emisiunii ,,Sănătate fără cusur", un colaj dinamic de reportaje informative, bazat pe un concept unic de informare a publicului despre capcanele vieții cotidiene care influențează stilul de viață sănătos. Emisiunea ,,Sănătate fără cusur” vizează toți telespectatorii care au nevoie de informații utile pentru îngrijirea sănătății lor. Emisiunea aduce în atenția telespectatorilor o serie întreagă de afecțiuni cu care se confruntă tot mai mulți români, și oferă cele mai bune soluții și remedii pentru acestea, prin vocea celor mai buni medici din România. Tratamentul corect, modern, proceduri inovative non invazive, pentru prevenirea sau tratarea diverselor boli nu reprezintă însă singurul capitol ce se va regăsi în emisiune. Telespectatorii află cum pot avea grijă cel mai bine de sănătatea copiilor lor, cum se pot hrăni sănătos, ce benefiii aduce mișcarea, dar și cum își pot asigura o stare de bine cu ajutorul tratamentelor din natură.

Octombrie 2012 – Aprilie 2013
Compania: Realitatea TV
Funcție: Realizator rubrică Wellness, în cadrul Dimineții de Știri

- propunere subiecte pe teme legate de wellness, lifestyle, sănătate, frumusețe;
- muncă de teren în vederea realizării materialelor (sincroane, vox-uri, interviuri);
- realizare materiale (scriere, montaj);
- prezentare materiale în cadrul rubricii de Wellness a Dimineții de Știri;
- montare și urcare materiale pe site, în rubrica de Wellness.

Iulie-august 2011

- efectuare stagiu de practică în redacția de știri, departamentul ,,Eveniment”;
- deplasări pe teren împreună cu reporterii acreditați;
- participare la redactarea, montarea și editarea știrilor, a materialelor difuzate în jurnale;
- pre-documentare și documentare, pregătirea subiectelor de abordat în ședințele de sumar;
- colectare de informații din diverse surse (surse instituționale, internet, presă) pentru realizarea materialelor;
- efectuarea a două săptămâni de practică la Realitatea FM;
- colectare știri și realizare program pentru emisiunile „Reporterii Realității” realizată de Cristian Dumitrescu și „Realitatea Postmeridian” realizată de Claudius Dociu;
- redactare de materiale pe o temă dată și înregistrarea acestora;
- postare știri pe site-ul www.realitateafm.net

2009 – 2011
Organizația PRIME România
Funcție: Membru în Departamentul de Relații Publice și Comunicare

- redactare materiale de presă pentru promovarea imaginii PRIME România;
- menținere relație cu partenerii media și cu reprezentanții altor organizații, în vederea promovării evenimentelor organizate de PRIME România;
- încheiere de parteneriate cu parteneri media;
- implicare în organizare de evenimente în domeniul Comunicării și al Relatiilor Publice: PR&Ad Fair, Congresul Național al Studenților la Comunicare, Zilele Porților Deschise, Târgul Educației.

- Interviuri:

- Miniștri în Ministerul Sănătății: prof. dr. Florian Bodog, dr. Nicolae Bănicioiu, prof. dr. Daniela Bartoș, prof. dr. Ion Bruckner, dr. Vasile Cepoi
- Miniștri Secretari de Stat, Ministerul Sănătății: prof. dr. Dorel Săndesc, dr. Raed Arafat, dr. Alin Țucmeanu, Răzvan Vulcănescu
- Administrația Prezidențială: conf. dr. Diana Loreta Păun - Consilier de Stat, Departamentul Sănătate Publică
- Comisia pentru Sănătatea și Familie, Camera Deputaților: conf. dr. Florin Buicu
- Comisia pentru Sănătate Publică, Senatul României: Lazlo Attila
- Academia Română: Președinte acad. Valentin Vlad, acad. Victor Voicu, acad. Maya Simionescu, acad. Constantin Ionescu Tîrgoviște, acad. Leonida Gherasim, prof. dr. Nicolae Hâncu, acad. Irinel Popescu, acad. Ioanel Sinescu ș.a
- Profesori doctori/rectori/decani/manageri spitale/președinți societăți profesionale/șefi secții, discipline: prof. dr. Șerban Bubenek, prof. dr. Maria Dorobanțu, prof. dr. Alexandru Rafila, prof. dr. Maria Moța, conf. dr. Carmen Orban, prof. dr. Ioan Fulga, prof. dr. Corin Badiu, conf. dr. Ioan Andrei Vereșiu, dr. Victor Zota, conf. dr. Alina Tănase, prof. dr. Alexandru Blidaru, prof. dr. Dan Mircea Enescu, prof. dr. Mircea Penescu, prof. dr. Ioan Lascăr, dr. Rodica Tănăsescu, prof. dr. Cătălina Poiană, prof. dr. Florian Popa, prof. dr. Ruxandra Ulmeanu, prof. dr. Eduard Apetrei, prof. dr. Adrian Streinu Cercel, prof. dr. Mariana Graur, prof. dr. Florin Mihălțan, prof. dr. Monica Pop, prof. dr. Dragoș Vinereanu, prof. dr. Bogdan Popescu, prof. dr. Anca Buzoianu, prof. dr. Cătălin Cîrstoiu, prof. dr. Doina Dimulescu, prof. dr. Viorel Jinga, prof. dr. Marius Raica, prof. dr. Gheorghe Burnei, prof. dr. Lucian Miron, prof. dr. Tudor Ciuleanu ș.a
- Organizația Mondială a Sănătății – reprezentanți pentru România: dr. Victor Olsavsky, dr. Miljana Grbic
- Interviuri medici străini: prof. dr. Andrew Boulton, prof. dr. Mark Tagoe, prof. dr. David Armstrong, prof. dr. Simona Frontoni, prof. dr. Dan Ziegler, prof. dr. Bruce Perkings, prof. dr. Solomon Tesfaye, prof. dr. Rodica Pop Bușui, prof. dr. Eva Feldmann, prof. dr. Frank Ruschitzka, prof. dr. Enrico Agabiti Rosei, prof. dr. Giuseppe Mancia, prof. dr. Lina Badimon, prof. dr. Sekib Sokolovic ș.a

- Moderare și prezentare evenimente:

Congresul Internațional EASD (Asociația Europeană pentru Studiul Diabetului) organizat în România;
Congresul Internațional Neurodiab al Societății Române de Neuropatie Diabetică;
Congresul Internațional al Societății Române de Hipertensiune Arterială;
Concertul Orchestrei Medicilor – Ateneul Român;
Conferința Națională Sănătatea Femeii – Parlamentul României;
Conferința națională Sănătate, Frumusețe, Feminitate;
Conferința Națională Inovație în Medicină – Cluj-Napoca și Iași;
Școala de Vară a Societății Române de Neuropatie Diabetică și a Asociației de Podiatrie ș.a.

studii

Facultati:

2012 - 2014 Masterat: Comunicare Audio Vizuala la SNSPA din Bucuresti.
2009 - 2012 Facultate: Litere, Comunicare si Relatii Publice la Universitatea Bucuresti din Bucuresti.

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles