Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

F 16.07.1978

obiectiv

Formare si dezvoltare ca psiholog in domeniul resurselor umane. Continuarea studiilor cu o specializare in psihologie organizationala.

Tip job: Full time

Departament: Administrativ / Logistica

Oras de lucru: Bucuresti, Brasov

Nivel Cariera: Mid-Level (2-5 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

01.07.2002 - 16.01.2006

Departament: ong / voluntariat

Titlu Job: psiholog

Responsabilitati:

Realizare si coordonare de programe educationale

Participare la procesul de recrutare, selectie si integrare a personalului educativ

Participare la elaborarea fiselor de post si a regulamentelor interne (MOF, ROF, ROI)

Evaluare psihologica periodica

Consiliere psihologica individuala si de grup atat cu copiii, cat si cu adultii implicati in procesul educational si de ingrijire

Consiliere vocationala

Mentinerea legaturilor cu familiile de origine si cu institutiile implicate in protectia si educatia copilului

Coordonarea Revistei anuale a Fundatiei

Realizari:

La fiecare dintre atributiile enumerate mai sus mi-am adus o parte consistenta de contributie. Am avut rol important in desfasurarea tuturor activitatilor din institutie (atat educative, cat si administrative) si un aport considerabil la bunul mers al lucrurilor.
Ca si realizari de echipa in perioada cat am lucrat in respectiva institutie pot aminti: inregistrarea unei stabilitati a personaluluil; reintegrarea in familia de origine a unui numar de 10 copii; orientarea scolara adecvata pregatirii, intereselor si abililitatilor individuale ale copiilor; insusirea de catre copii/tineri a deprinderilor de viata independenta (autogospodarire, administrarea unui buget propriu, etc.)
Cea mai mare realizare a fost declansarea demersurilor pentru restabilirea legaturilor cu familiile de origine, aspect deosebit de important pentru dezvoltarea normala a copiilor, dar neglijat multa vreme.

studii

Facultati:

Universitatea Bucuresti, Facultatea de Psihologie si Stiintele Educatiei, Specializarea Psihologie: 1997-2001
Liceul teoretic Gr. C. Moisil, specializarea matematica-fizica, Onesti

Activitati extracurriculare

Abilitati pentru recrutarea, selectia si evaluarea personalului;
Analiza muncii

Premii

Curs de psihanaliza copilului si adolescentului, Fundatia Generatia, Bucuresti: 2004-2005

aptitudini

Limbi straine(Scris,Vorbit,Citit):

engleză(mediu,incepator,mediu)

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles