Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

F 21.01.1984

Permis conducere:  Cat.B, Data obtinerii:20.08.2005

obiectiv

Responsabila cu planificarea resurselor proiectului, selectarea și conducerea echipei de proiect, monitorizarea progresului proiectului, având responsabilitatea finală pentru proiectele de inginerie multidisciplinară, in dezvoltare si implementare. Răspunzătoare pentru estimări, implementare si urmarire contracte, planificare, coordonare, organizare continua pe aspecte de calitate, timp și buget, raportarea eficientă și comunicarea cu echipa și părțile implicate.

Salariu: 5.500,00 USD / luna

Beneficii: tichete masa/cadou; telefon mobil; laptop

Tip job: Full time

Departament: Inginerie, Protectia mediului, Proiectare civila / industriala

Oras de lucru: Bucuresti

Nivel Cariera: Senior-Level (> 5 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

01.09.2007 - prezent

Departament: inginerie

Titlu Job: project manager

Responsabilitati:

• experiență în management de proiect;
• experienta in domeniul scrierii și implementării proiectelor de infrastructura cu finantare europeana POR;
• experiență în producerea energiei;
• experiență în analiza contractelor EPC pentru echipamente electrice și mecanice și pentru clădiri și lucrări inginerești proiectate de către Antreprenor;
• experiență în Contracte de consultanță FIDIC - „Consultantul Beneficiarului”;
• experiență în servicii și proiecte de tip Due Diligence;
• peste 10 ani experiență în elaborare documentaţii obținere avize și permise, studii de mediu;
• experienţă în colaborarea cu autorităţile
• experienta in proiecte internaționale
• studii de fezabilitate (aplicații industriale și în sectorul producerii energiei);
• soluții tehnice pentru unități de cogenerare;
• documentații tehnice pentru proiecte privind reducerea emisiilor de pulberi și particule în atmosferă;
• documentații tehnice pentru obținerea acordurilor de mediu;
• analizarea legislației specifice pentru întocmirea clauzelor contractuale respectând recomandările FIDIC
• acordarea consultanței de specialitate respectând recomandările FIDIC
• negocierea în cadrul procedurilor de atribuire
• elaborarea documentației tehnice pentru caiete de sarcini în proiecte tip EPC (Proiectare, Procurare și Construcții);
• elaborare documentație pentru obținerea avizelor si permiselor pentru centrale electrice
• elaborare studii de fezabilitate pentru centralelor electrice, de cogenerare şi a sistemelor de termoficare
• proiectare instalaţii termomecanice specifice centralelor electrice, de cogenerare şi a sistemelor de termoficare
• participarea la proiecte destinate creşterii eficienţei energetice a consumatorilor industriali şi municipali de energie, promovării unor soluţii moderne, cu impact redus asupra mediului, în cazul producerii energiei termice şi electrice pe baza de combustibili sau pe baza de surse regenerabile (biomasă, solar, eolian, biogaz etc.);
• consultanţă pentru proiecte aferente companiilor naţionale, municipalităţi sau diverse companii comerciale;

studii

Facultati:

2002 - 2007 Facultate: Inginer diplomat, Specializarea Centrale Nuclearo-Electrice la Universitatea “POLITEHNICA” Bucureşti din Bucuresti.

Facultati in straiatate

•Proiect de diplomă realizat n urma unor studii de cercetare, Studiul transferului termic ntr-un schimbător de căldură cu aripioare, L’cole des Mines de Douai, Franța, martie - iulie 2007

Premii

Calificari
May 2018: Membru VLER – Viitorii Lideri Energeticieni din România, Comitetul National Român al Consiliului Mondial al Energiei

Proiecte
Aug 2017 - Aug 2018: „Modernizarea și creșterea eficientei energetice în clădirile publice”, Primăria Mun. Cluj-Napoca
Asistență tehnică pentru pregătirea cererilor de finanțare și a documentelor de proiectare
Jun 2017 - Jul 2017: Studiu de piață asupra unităților de producere a energiei

Apr 2017 - Nov 2017: Înlocuire AT-uri și transformatoare în 10 stații electrice - PT, DE – C.N.T.E.E. TRANSELECTRICA S.A.
elaborare documentații avize si acorduri si obținere avize si acorduri,
Feb 2017: Broto IPP, Ivory Coast
Documentație EPC pentru o centrala electrică Broto IPP, cu doua unitati de 350 MW fiecare, 2017/prezent
Aug 2016 - Nov 2016: Raport Due Dilligence pentru 3 parcuri fotovoltaice, Laos, Tailanda
3 parcuri fotovoltaice cu puterea de 15MW fiecare
Feb 2016 - Jul 2017: Raport tehnic due diligence pentru 3 microhidrocentrale situate pe râul Prahova, având următoarele capacități Filipești 1 – 3.9 MW, Filipești 2- 3.9 MW și Filipești 3 – 4.1 MW
Raport tehnic due diligence pentru 3 microhidrocentrale situate pe râul Prahova, având următoarele capacități Filipești 1 – 3.9 MW, Filipești 2- 3.9 MW și Filipești 3 – 4.1 MW, S.C. ELECTROCARBON S.A., ROMANIA
May 2015 - Jul 2015: SPF pentru realizarea cartierului rezidențial Frumușani, Belagro Development SRL
Studiu de prefezabilitate pentru realizarea cartierului rezidențial Frumușani, Belagro Development SRL
Apr 2015 - Jul 2015: SPF pentru Centrul Comercial Cernica, Cerinvest Imobiliare Consulting SRL
Studiu de prefezabilitate pentru Centrul Comercial Cernica, Cerinvest Imobiliare Consulting SRL
Feb 2015 - Aug 2016: Servicii de consultanță Alum Tulcea
Servicii de consultanță pentru obținerea de fonduri necesare realizării unei instalații de cogenerare la Alum SA, Tulcea
Feb 2015 - Aug 2018: Parc eolian de 20 MW Gori, GEORGIA
* Owner's Engineer pentru „Parc eolian de 20 MW Gori – Proiect tehnic, detalii de execuție, documentații pentru licitație și asistență tehnică pe șantier pentru un parc eolian de 20 MW, Qartli Wind Farm, Georgia;
* Elaborare caiet de sarcini pentru procurare si montaj - Conectarea la sistem și lucrări de construcții (fundații, drumuri, platforme, sisteme de drenare),
May 2014 - Aug 2014: Due diligence Report pentru Centrala fotovoltaica de 4.95 MW în localitatea Poiana, Turburea, Jud. Gorj, SIGTEX SRL,
Servicii de tip “Due diligence” pentru Centrala fotovoltaica de 4.95 MW în localitatea Poiana, Turburea, Jud. Gorj, SIGTEX SRL
Aug 2013 - Aug 2013: Due diligence Report pentru trei centrale fotovoltaice de 27MW (9.5 MW+8.5MW+9MW) în Jud. Prohova, România, Lightway Deutschland Gmbh Germania
Servicii de tip “Due diligence” pentru trei centrale fotovoltaice de 27MW (9.5 MW+8.5MW+9MW) în Jud. Prohova, România, Lightway Deutschland Gmbh Germania
May 2013 - Aug 2013: Due diligence Report pentru o centrală fotovoltaică de 8 MW în Jud. Olt, România, Lightway Deutschland Gmbh Germania
Servicii de tip “Due diligence” pentru o centrală fotovoltaică de 8 MW în Jud. Olt, România, Lightway Deutschland Gmbh Germania
May 2013 - Aug 2013: Due diligence Report pentru 3 centrale fotovoltaice de 150 MW în Puieni și Gostinu, Jud. Giurgiu, România, Lightway Deutschland Gmbh Germania
Servicii de tip “Due diligence” pentru trei centrale fotovoltaice de 150 MW în Puieni și Gostinu, Jud. Giurgiu, România, Lightway Deutschland Gmbh Germania
May 2013 - Aug 2013: Due diligence Report pentru 6 centrale fotovoltaice de 20,7 MW în Jud. Ialomița și Dâmbovița, România, Lightway Deutschland Gmbh Germania
Servicii de tip “Due diligence” pentru sase centrale fotovoltaice de 20,7 MW în Jud. Ialomița și Dâmbovița, România, Lightway Deutschland Gmbh Germania
Sep 2012 - Sep 2012: Due diligence Report pentru o centrală fotovoltaică de 1,5 MW în București, RAMS Business Park
Servicii de tip “Due diligence” pentru o centrală fotovoltaică de 1,5 MW în București, RAMS Business Park
Aug 2012 - Oct 2012: Due diligence Report pentru o centrală fotovoltaică de 7 MW în Corabia, jud. Olt, Emerging Europe Accession Fund Cooperatief Olanda
Servicii de tip “Due diligence” pentru o centrală fotovoltaică de 7 MW în Corabia, jud. Olt, Emerging Europe Accession Fund Cooperatief Olanda
Jan 2011 - Mar 2011: Alimentare cu energie electrică și termică a Mega Mall, București
Studiu de soluție privind alegerea variantei optime de alimentare cu energie electrică și termică a unui Mall, București, România
May 2008 - Jan 2009: Complexul Energetic Turceni FGD plant
Documentaţie pentru obţinerea avizelor şi acordurilor pentru instalaţia de desulfurare de la Complexul Energetic Turceni, Austrian Energy & Environment, România
Oct 2007 - Feb 2008: Studiu de fezabilitate privind un grup de cogenerare de 120-150 MW la Alum Tulcea, Vimetco Power, România
Studiu de fezabilitate privind un grup de cogenerare de 120-150 MW la Alum Tulcea, Vimetco Power, România
Traininguri
Nov 2014 - Nov 2014: Instruire în domeniul managementului calității – Reglementări legale specifice domeniului nuclear

Jul 2014 - Jul 2014: VISA - How to Master Your Project With PROMISE

Aug 2012 - Aug 2012: VISA – Financial concepts in Project Management

May 2011 - May 2011: Certified Associate in Project Management (CAPM) - International Institute for Learning, Inc IIL Franța

Nov 2007 - Jul 2012: Bazele Managementului de proiect - International Institute for Learning, Inc IIL Franța
Bazele Managementului de proiect - International Institute for Learning, Inc IIL Franța
Certificari
Nov 2009 - Nov 2009: Expert procurare
Expert procurare - Contracte FIDIC, certificare obținută de la Ministerul Muncii, Familiei și Egalității de Șanse și acreditat de Ministerul Educației, Cercetării și Tineretului, Noiembrie 2009
Mar 2007 - Jul 2007: Lucrare de diplomă realizată în urma unor studii de cercetare
Studiul transferului termic într-un schimbător de căldură cu aripioare, L’école des Mines de Douai, Franța
Conferinte
Sep 2009 - Sep 2009: Curs de pregătire în Cogenerare
Curs de pregătire în Cogenerare, Franța și Belgia, Septembrie 2009
May 2007 - May 2007: Conferința franco-belgiană, Cogenerare şi biomasă
Conferința franco-belgiană, Cogenerare şi biomasă - Lille, Franța

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles