Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

M 14.02.1974

Stagiu militar: da

obiectiv

cariera intr-o companie intr-un post ce solicita cunostinte de instalare/configurare/mentenanta sisteme de operare linux si windows;

Salariu: 750,00 USD / luna

Beneficii: pachet salarial atractiv;

Tip job: Full time

Departament: Internet / e-Commerce

Oras de lucru: Bucuresti, Targoviste, Gaesti

Nivel Cariera: Mid-Level (2-5 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

15.09.2008 - prezent

Departament: asigurari

Titlu Job: proiectant sisteme informatice

Responsabilitati:

Instalare si configurari de baza Linux ,serverul DHCP, ISC-BIND(DNS)serverul de web Apache, serverele de mail Postfix si Dovecot,IPTABLES,chei de criptare si certificate digitale(configurari de baza);
Instalare si configurari de baza sisteme de operare Linux(Debian, Slackware, Fedora)
Instalare si configurare IDS(Snort, Strataguard, Endian Firewall)
Solutii de virtualizare(VMware, VirtualBox)
Instalare si configurare Windows XP/7 ,suite Office(Microsoft Office, OpenOffice), configurare conturi de e-mail cu acces de tip webmail si/sau client de e-mail(Outlook,Thunderbird,etc)
Administrare useri in Active Directory
Coordonare activitate hardware si software:instalare/configurare statii de lucru (Windows XP,Windows 7), instalare/configurare/mentenanta Windows 2003/2008;
Creare,configurare si mentenanta VPN-creare useri, generare certificate digitale, configurare conexiuni ;
Configurare de baza routere Cisco-accesul pe router, configurare interfete, rute statice.

Realizari:

In cadrul BCR-ASIGURARI-administratia centrala, perioada 2008-2012
Mentenanta hardware/software
Instalare sisteme de operare, configurare useri, depanare hard-diagnosticare statii si servere,backup date, instalare si configurare sisteme de operare Windows XP/7
Evidenta gestionara a echipamentelor IT din cadrul administratiei centrale si sucursalelor/agentiilor
Relatia cu furnizorii de materiale-piese de schimb, cartuse/tonere pentru imprimante,relatia cu firmele care asgigura service-ul statiilor aflate in garantie si al printerelor
Tehnician RNP(Regia Nationala a Padurilor)perioada 1998-2008
In perioada 2000-2003, m-am ocupat in mod expres de instalarea si configurarea statiilor de lucru-Windows 95-98se pana la WIndows XP, creare,mententanta si troubleshooting retele de mici dimeniuni;
In perioada 2003-2008 m-am ocupat impreuna cu ISP de punerea la punct a VPN-ului pentru institutia in care lucram , insemnand reconfigurarea retelelor de mici dimensiuni ,a statiilor de lucru, pana la monitorizarea functionalitatii retelei si a aplicatiilor tehnice specifice;

studii

Activitati extracurriculare

Capacitate de munca deosebita;studiez materialele de specialitate,aplic cele invatate;sunt disciplinat, ordonat si meticulos;imi place sa explic si sa-i invat pe cei ce inca nu stiu ceea ce stiu eu, iar la randul meu ascult si invat de la cei mai experimentati ca mine;

Premii

Fundamentals Linux Administration-Infoacademy
CCNA-Cisco Certified Network Associated

aptitudini

Limbi straine(Scris,Vorbit,Citit):

engleză(mediu,mediu,mediu)

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles