Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

M 01.11.1959

Permis conducere:  Cat.B, Data obtinerii:20.10.2008

Stagiu militar: da

obiectiv

Dezvoltarea carierei; Posibilitatea si dorinta punerii in practica a intregii experiente acumulate pana in prezent; Dobandirea de noi cunostinte si experiente profesionale; Mediu de lucru performant;

Salariu: nespecificat

Tip job: Part time, Full time

Departament: Inginerie, Auto / Echipamente

Oras de lucru: Bucuresti, Brasov, Campulung Muscel, Iasi, Pitesti, STRAINATATE

Nivel Cariera: Senior-Level (> 5 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

01.05.1985 - prezent

Departament: inginerie

Titlu Job: proiectant cad 3d; responsabil reglementari auto interne/ internationale

Responsabilitati:

- Proiectare si dezvoltare constructiva CAD cu experienta relevanta in domeniul PROIECTARII DE COMPONENTE SI ACCESORII AUTO ( sisteme de franare,de suspensie, directie, transmisii, parti componente ale acestora, elemente de caroserie, plastic, sisteme de esapamente, dispozitive de remorcare / tractare );
- RESPONSABIL OMOLOGARI / CERTIFICARI COMPONENTE SI ACCESORII AUTO IN CONFORMITATE CU DIRECTIVE SI REGLEMENTARI EUROPENE SI INTERNATIONALE, PENTRU RELATIA DACIA S.A. RESPECTIV Registrul Auto Roman. ( Proiectare produs, testare, proiectare Caiete de sarcini, Specificatii tehnice ). Ex: Dispozitive de remorcare / tractare ptr. autoturisme Dacia / Renault ( parteneriat Dacia ), si alte marci; Sisteme complete de esapament Dacia / Renault si alte marci.
- Proiectare si dezvoltare ACCESORII AUTO serie / aftermarket (parteneriat Renault/ Dacia), in conformitate cu cele mentionate anterior;
- Proiectare si dezvoltare SDV uri (pentru uzinare, forja, turnatorie,deformeri plastice la rece);
- Proiectare norme, proceduri tehnice si de calitate, specificatii tehnice, caiete de sarcini, elaborare documentatie tehnica pentru proiectele realizate;
- Cunostinte FMEA / AMDEC produs / proces / 8D report;
- Modelare 3D: solizi, suprafete;
- Documentatie tehnica 2D / 3D la produsele realizate, respectand specificatiile tehnice proprii si ale clientilor; Migratie date 2D - 3D.
- Comunicare si consultare la posibile probleme cu clientii, clarificari tehnice;
- Utilizare norme/ standarde internationale (ISO, EN, DIN, SAE, NF );
- Buna gandire tehnica, spirit organizatoric, de comunicare si de echipa;
- RESPONSABIL SERVICIUL CERCETARE DEZVOLTARE al firmei, paralel cu activitatea de proiectant;
- responsabil proiecte cercetare dezvoltare pe firma;
- responsabil produs din faza de conceptie, fabricatie, testare, omologare;
- coordonator comisie validare etape proiect / comisie tehnico economica;
- responsabil omologari interne / internationale piese, componente din industria auto.

aptitudini

Limbi straine(Scris,Vorbit,Citit):

franceză(mediu,mediu,avansat)

engleză(mediu,mediu,mediu)

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles