Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

M 10.09.1982

Permis conducere:  Cat.B, Data obtinerii:16.10.2001

Stagiu militar: nu

obiectiv

Salariu: nespecificat

Oras de lucru: Baia Mare

Disponibil: oricand

experienta profesionala

01.07.2006 - prezent

Departament: inginerie

Titlu Job: proiect manager export

Responsabilitati:

Promovarea la export a produselor;
Organizarea de prezentari de produse;
Identificarea potentialilor clienti noi;
Dezvoltarea relatiilor comerciale cu clienti existenti;
Cunoasterea cerintelor tehnice si a politicilor de investitii ale clientilor;
Analiza si clarificarea aspectelor tehnice referitoare la cererile de oferta;
Intocmirea ofertei tehnico-economice si transmiterea acesteia;
Urmarirea evolutiei ofertelor transmise;
Negocierea pretului si stabilirea conditiilor financiare;
Primirea comenzilor de produse;
Intocmirea contractelor comerciale in conditiile stabilite;
Lansarea in fabricatie a produselor;
Intocmirea comenzilor catre furnizori;
Urmarirea respectarii termenelor de livrare;
Pastrarea legaturii cu beneficiarii pe intreaga perioada de derulare a contractului;
Notificarea clientului inainte de livrarea produsului;
Organizarea transportului in vederea livrarii;
Intocmirea documentelor de insotire a marfii;
Asigurarea suportului tehnic in perioada de garantie si post-garantie.

studii

Facultati:

2001 - 2006 Facultate / Colegiu: Facultatea de Inginerie / Specializarea Electromecanica la Universitatea de Nord Baia Mare din Baia Mare.
1997 - 2001 Liceu: Matematica - Fizica la Colegiul National "Gheorghe Sincai" din Baia Mare.

Activitati extracurriculare

Activitate in structura tip proiect – echipe proiect;
Dispozitie pentru activitati creative (identificare, elaborare si implementare de proiecte noi);
Acumulare intensiva de noi informatii in diverse domenii si conexiuni intre ele;
Mobilitate si dispozitie pentru deplasari;
Orientare catre activitati performante si structuri ce permit promovarea pe baza implicarii si a initiativelor personale.

Premii

Calificari
Aug 2019: Certificat de absolvire Manager Proiect (cod COR 242101).

Jan 2015: Certificat de absolvire Expert Accesare Fonduri Structurale si de Coeziune Europene (cod COR 242213).

Jun 2010: Certificat de absolvire Expert Achizitii Publice (cod COR 241940).

Certificari
Jul 2019: Certificare Project Manager TÜV International
Certificare Project Manager TÜV emisa de TÜV Thüringen
Apr 2016 - Apr 2021: Legitimație de electrician autorizat gradul III tipul A si gradul III tipul B

aptitudini

Limbi straine(Scris,Vorbit,Citit):

engleză(mediu,mediu,mediu)

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles