Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

F 03.04.1963

obiectiv

Sa muncesc pentru a-mi promova abilitatile si compententele mele profesionale

Beneficii: Tichete de masa, Asigurare de viata, Abonament la sala

Tip job: Full time

Departament: Office / Back-office / Secretariat, Altele, Achizitii, Relatii clienti / Call center, Alimentatie / HoReCa

Oras de lucru: Brasov, STRAINATATE

Nivel Cariera: Mid-Level (2-5 ani)

Disponibil: 01.12.2009

experienta profesionala

06.11.1981 - prezent

Departament: achizitii

Titlu Job: planificator central

Responsabilitati:

- Administrarea zilnica a datelor in SCORE - MFG-PRO;
- Urmarirea zilnica a productiei realizate de catre sectiile de productie si stocurile de produse finite, pentru a putea reactiona in timp util pentru a evita lipsa de produse finite pentru alocare ;
- Urmarirea zilnica ca toate produsele sa fie disponibile pentru alocare si asigurarea comenzilor de transport pentru livrarea produselor finite de la fabrica pana la depozitul de produse finite de la terti;
- Rularea saptamanala a planul de cafea primit in MFG-PRO, pentru obtinerea necesarului de materii prime si ambalaje.
- Intocmirea planului de productie saptamanal, lunar si anual bazat pe ultimele estimari de vanzari si de ultimile informatii de pe piata, pentru a reactiona imediat la noile cerinte ale pietii;
- Optimizarea loturilor de productie, eficient pentru a minimiza costurile de planificare a productiei si a liniilor de ambalare;
- Saptamanal reularea in MFG-PRO a necesarului de materii prime si ambalaje pe o perioada de 52 de saptamani pentru a da informatiile mai departe la departamentele de aprovizionare si contractare;
- Calcularea saptamanala a capacitatile de productie pentru o perioada de 52 saptamani;
- Calcularea saptamanala a necesarului de personal conform volumelor de plan transmise si analiza comparativa fata de personalul existent;
- Asigurarea suportului in planificarea planului pentru produselor promotionale, urmarirea si realizarea lor la fel si pentru lansarea produselor noi pe piata;
- Intocmirea planului de productie pentru perioadele de bugetare din perioada anului si cand este cazul identificarea constrangerile de capacitati;
-Calcularea necesarul de materii prime si ambalaje pentru perioadele de bugetare si transmiterea informatiilor celor implicati;
- Pregatirea si transmiterea saptamanala a planului de productie propus si agreat:Productie, Aprovizionare, Tehnic, Suplay Chain, Marketing;
- Organizarea si conducerea saptamanala a sedintei de plan,in vederea aprobarii volumelor de plan propuse si modificarea lor la cererea colegilor din BU sau in functie de stocul de materii prime si ambalaje disponibile;
- Intocmirea si transmiterea saptamanala a gradului de realizare a productiei pentru saptamana care a trecut;
- Intocmirea si transmiterea lunara a analizei cu gradul de realizarea a productiei versus planul de productie si motivele de nerealizare a planului;
- Intocmirea si transmiterea lunara a situatiei cu numarul de transporturi de produse finite din fabrica la depozit(terti);
- Participarea lunara la inventarul inopinat de materii prime si ambalaje, produse finite si materiale indirecte din depozitul fabricii;
- Comunicarea permanenta cu reprezentantii urmatoarelor departamente: Productie, Aprovizionare si Contractari, Logistica, Marketing, Supply Chain, Microbiologie,Depozite;

Realizari:

- Depasirea planului de productie
- Depasirea indicatorilor de productie, privind realizarile saptamanale, lunare si anuale;
- Depasirea volumelor pentru export

studii

Facultati in straiatate

Nu

Activitati extracurriculare

- dexteritate de a lucra cu numere
- orientata dupa rezultate
- minte pozitiva
- organizez foarte bine timpul de lucru
- orientata spre clienti
- persoana de incredere
- persoana dinamica
- deschisa pentru alte provocari
- dornica sa invete
- stapana pe sine si cu o vedere de ansamblu
- usurinta de a lucra in echipa
- atenta la detalii
- flexibila

Premii

Time management,
Presentation Skills,
Engleza,
Dactilografa
Operare PC
Preparator produse zaharoase

aptitudini

Limbi straine(Scris,Vorbit,Citit):

engleză(mediu,mediu,mediu)

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles