Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

M 30.07.1981

Permis conducere:  Cat.B, Data obtinerii:26.10.1999

Stagiu militar: nu

obiectiv

Supervizor de zbor, Insotitor de zbor, Ospatar

Salariu: 1.200,00 USD / luna

Beneficii: Cazare , Asigurare Medicala ,

Tip job: Part time, Full time

Departament: Vanzari, Altele, Publicitate, Turism / Hotel staff, Relatii clienti / Call center, Alimentatie / HoReCa

Oras de lucru: STRAINATATE

Nivel Cariera: Mid-Level (2-5 ani)

Disponibil: 01.02.2011

experienta profesionala

15.12.2000 - 09.05.2003

Departament: turism / hotel staff

Titlu Job: ospatar

Responsabilitati:

Organizarea serviciului ,"maise an place", serviciul clientilor,servirea de mancare si bauturi la masa,responsabil cu inventarul a tot ceea ce inseamna fete de masa si servetele din material textil, responsabil cu trimiterea fetelor de masa si a servetelelor la spalatorie, dupa terminarea programului, detasat si in alte "outlet-uri" dupa nevoia hotelului,in munca pentru "banqueting",la aranjarea bufetului pentru micul dejun, am lucrat in aproape 5 tipuri de restaurante cu bucatarii incluzand cea araba, italiana,chineza,japoneza,si engleza.

Realizari:

In aceasta meserie am putut lua parte la multe manifestari culturale, fiind detasat din partea hotelului sa muncesc pentru alte companii incluzand munca facuta pentru organizarea bufetului si serviciul pentru cursa de hipism a sheicilor din Dubai "Million dollar race" din anul 2002 ,prezentarea de moda facuta in restaurantul la care am muncit printre modele aflandu-se si cele 4 Miss World din partea Indiei , precum si realizarea profesionala a mea. I timpul cat am lucrat in acest hotel ,in special pentru restaurantul "Venezia" ,vanzarile au fost deosebit de mari si datorita faptului ca la acea data se considera ca fiind cel mai mare restaurant din Orient.

studii

Activitati extracurriculare

Bun cunoscator al meseriei de chelner si a altor meserii din cadrul hotelurilor.
Bun cunoscator al meseriei de stewardez,lucrand ai ca supervizor de zbor in cadrul unei companii aeriene.
Am lucrat si ca pictor de biserica avand atestat de practicare a Picturii Monumentale.
Bune cunostiinte de sport - am jucat handbal pe o perioada de 7 ani in Bacau fiind legitimat la clubul CSS Bacau de Handbal.

Premii

Diploma de Bacalaureat-obtinuta in anul 2000- atestat de Pictura Monumentala
Certificat obtinut pentru practicarea meseriei de chelner in Dubai dupa 3 ani de munca.
Atestat de practicare a meseriei de Stewardez la compania Qatar Airways-Qatar dupa 7 ani de munca.

aptitudini

Limbi straine(Scris,Vorbit,Citit):

engleză(avansat,avansat,avansat)

franceză(avansat,mediu,avansat)

italiană(avansat,avansat,avansat)

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles