de ani Fără Frică...

Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

F 25.06.1992

Permis conducere:  Cat.B, Data obtinerii:05.05.2015

obiectiv

- Comunicativa, capacitate de a asimila lucruri noi, deschisa la schimbari. - Capacitatea de a prioritiza task-urile zilnice trasate de catre superiorul direct, abilitatea de a relationa si stabili etapele incheierii unui task/proces impreuna cu colegii - Atenta la detalii, organizata si dinamica

Salariu: 1.800,00 USD / luna

Beneficii: Un mediu de lucru cat mai bun.

Tip job: Full time

Departament: Vanzari, Altele, Farmacie, Administrativ / Logistica, Functii publice, Transport / Distributie, Import - export, Financiar / Contabilitate, Auto / Echipamente

Oras de lucru: Bucuresti

Nivel Cariera: Mid-Level (2-5 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

01.02.2012 - prezent

Departament: administrativ / logistica

Titlu Job: operator customer service

Responsabilitati:

- primirea comenzilor prin diverse canale: email, fax, comanda de la reprezentantii de vanzari, descarcare de pe anumite platforme si sortarea lor in vederea livrarii in functie de soldul debitor, stocul existent, urgente, termene de livrare;

- urmarirea produselor/perioadelor de promotie si preturi speciale, dscounturi;

- verificarea stocului de marfa;

- modificarea sau completarea datelor despre produse, in sistem (greutate neta/bruta, tara de origine);

- intocmirea facturilor, intocmirea avizelor de expeditie si a declaratiilor de conformitate;

- eliberarea avizelor pentru: mostre, piese de schimb, echipamente (care pot fi operate ca si cheltuieli, obiecte de inventar, mijloace fixe sau facturi);

- efectuarea transferurilor de marfa intre gestiuni prin "PO" (purchase order);

- introducerea de marfa in diverse locatii;

- urmarirea marfii receptionate si miscari de stocuri;

- efectuarea retururilor si emiterea notelor de credit/debit (plus calculul aferent fiecarei note de credit/debit);

- urmarirea livrarilor catre clienti;

- intocmirea documentelor necesare pentru export – packing list, factura export, declaratii conformitate;

- intocmirea declaratiilor de conformitate pentru diferiti clienti;

- sondaje trimestriale cu privire la satisfacerea clientului;

- verificarea setarilor facute pe fiecare client, conform contract/act aditional incheiat; setare coduri specifice client;

- efectuarea importului de comenzi catre depozit si de la depozit catre SAP;

- verificarea pregatirilor comenzilor rutate, in sistemul Mantis;

- urmarirea stocurilor si a loturilor in Mantis;

- raportarea zilnica a statusului comenzilor (comenzi deschise, incomplete, inchise);

- analiza la cerere a vanzarilor pe un anumit client, produs, perioada in tabele Excel;

- inregistrari facturi clienti

- procesare retururi

- arhivarea actelor de platforma

studii

Facultati:

2013 - prezent Facultate / Colegiu: Finante Banci si Contabilitate la Universitatea crestina Dimitrie Cantemir din Bucuresti.

Premii

Atestat informatica

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles