Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

F 04.09.1989

obiectiv

Dorinta de a fii cel mai bun in ceea ce fac si de a ma dezvolta din punct de vedere profesional.

Tip job: Full time

Departament: Financiar / Contabilitate, Banci

Oras de lucru: Bucuresti

Nivel Cariera: Senior-Level (> 5 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

01.01.2013 - prezent

Departament: banci

Titlu Job: ofiter de cont

Responsabilitati:

-cunoasterea produselor si serviciilor financiare care se adreseaza segmentului de clientela PF
-consultanta clientilor identificand nevoile acestora
-implementarea si promovarea campaniilor de vanzari contactand clienti noi
-participarea la proiecte de vanzare derulate atat in sediul agentiei cat si in afara( birouri mobile, vanzari direct la sediul
clientilor, evenimente pe plan local)
-efectuarea operatiunilor ce implica manipularea numerarului
-urmarirea soldului de casa in vederea asigurarii necesarului de numerar, astfel incat sa se evite existenta de
plusuri/minusuri de numerar la inchiderea de zi
-vanzarea produselor bancare ( pachete cont curent PF si PJ, produse de creditare, produse de economisire, produse deasigurare etc)

Ofiter Tranzactii Clienti
Raiffeisen Bank

Operatiuni fara numerar

- Administrarea conturilor clientilor
- Actualizarea informatiilor despre clienti
- Oferirea de suport si consilierea clientilor in completarea documentelor
- Eliberarea de extrase de cont la cererea clientilor si a documentelor existente la mapa
- Primirea de la clienti,verificarea si avansarea pentru procesare a:
•instrumentelor de plata de credit si debit in lei
•ordinelor de plata in valuta interbancare
•cecurilor comerciale si necomerciale in valuta
- Procesarea si administrarea carnetelor de garantii materiale
- Procesarea pentru clientii bancii a ordinelor de schimb valutar si a ordinelor de plata intrabancare
- Efectuarea tranzactiilor Western Union

Operatiuni cu numerar

- Efectuarea operatiunilor cu numerar in RON si valuta
- Vanzarea, verificarea si onorarea cecurilor de calatorie
- Preschimbarea bacnotelor uzate sau retrase din circulatie
- Procesarea schimburilor valutare pentru PF prin casa de schimb valutar
- Verificarea, numararea, triarea, impachetarea si sigilarea numerarului primit
- Gestionarea numerarului si urmarirea soldului casei in vederea asigurarii necesarului de numerar
- Intocmirea si transmiterea de rapoarte aferente activitatii de casierie
- Detinerea de chei si sigilii, participarea la deschiderea/inchiderea tezaurului/ casei de fier
- Asigurarea bunei functionari a sistemelor de securitatea din casierie
- Executarea oricarei alte sarcini legate de fluxul firesc al activitatii si misiunea postului

studii

Facultati:

2012 - 2014 Masterat: Master Business - Facultatea de Comert la Academia de Studii Economice Bucuresti din Bucuresti.
2008 - 2011 Facultate: Facultatea de Finante, Asigurari, Banci si Burse de Valori la Academia de Studii Economice Bucuresti din Bucuresti.
2004 - 2008 Liceu / Școală profesională: Profil Matematica -Informatica la Colegiul National “Spiru Haret” din Targu Jiu.

Premii

Atestat profesional informatica:Word,Access,C++

aptitudini

Limbi straine(Scris,Vorbit,Citit):

spaniolă(mediu,mediu,mediu)

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles