Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

M 20.06.1979

Permis conducere:  Cat.B, Data obtinerii:01.12.1999

Stagiu militar: da

obiectiv

Doresc sa lucrez in domeniul pazei si protectiei, in strainatate, intrucat sunt militar de cariera. Am experienta a 4 misiuni internationale in Kosovo, doua sub egida O.N.U. si doua sub egida Uniunii Europene (EULEX). Experienta de peste 15 ani in domeniul militar ca subofiter operativ, m-a calit si m-a facut sa realizez ca pot sa-mi depasesc limitele in orice situatie. Mediul de lucru as dori sa fie unul antrenant si competitiv.

Salariu: 2.500,00 USD / luna

Beneficii: Dreptul de a purta arma si echipament de protectie in functie de misiunile executate.

Tip job: Full time

Departament: Paza si protectie / Militar

Oras de lucru: STRAINATATE

Nivel Cariera: Mid-Level (2-5 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

03.04.1999 - prezent

Departament: paza si protectie / militar

Titlu Job: militar

Responsabilitati:

Subofiter operativ specializat in mentinerea si restabilirea ordinii si linistii publice. Cooperare stransa cu politia locala si interventie in cazuri urgente.

Realizari:

Am desfasurat 4 misiuni internationale, din care doua cu durata de un an, in perioada 2003-2004, 2005-2006, sub egida ONU, si doua cu durata de 6 luni, in perioada decembrie 2009-iunie 2010 si iunie 2011-decembrie 2011, in Kosovo. Nefiind insa o firma, realizarile enumerate mai sus, nu se pot numi ca fiind doar personale, ele fiind si ale institutiei din care fac parte.

studii

Facultati:

2006 - 2009 Facultate / Colegiu: Drept la Universitatea Spiru Haret, Facultatea de Drept si Administratie Publica din Bucuresti. Liceu absolvit cu diploma de bacalaureat. Scoala militara de subofiteri cu durata de un an si jumatate (oct.1997-apr.1999). Absolvent al Fac.de drept si administratie publica, specializarea Drept, din cadrul Universitatii ,,Spiru Haret,, cu durata de 4 ani, licentiat, anul 2009.

Premii

Absolvent al cursului de misiuni internationale, organizat de Brigada Speciala de Interventie a Jandarmeriei ,,Vlad Tepes,, cu durata de 6 luni, in perioada iulie-decembrie 2002.
Atestat al cursului de formare si introducere cu privire la aspectele juridice ale utilizarii fortei pe timpul executarii misiunilor, curs sustinut de specialisti din cadrul misiunii de mentinere a pacii din Kosovo, din cadrul EULEX (misiunea Uniunii Europene) si a armelor letale.
Atestat pentru folosirea armamentului special (A.L. 38 mm, arma lisa).

aptitudini

Limbi straine(Scris,Vorbit,Citit):

engleză(mediu,avansat,avansat)

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20