Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

F 04.02.1987

Permis conducere:  Cat.B, Data obtinerii:02.11.2009

obiectiv

- Punerea în practica a experientei si acumularea a cat mai multe cunostinte in domeniul oftalmologiei.

Salariu: nespecificat

Tip job: Part time, Full time

Departament: Medicina umana

Oras de lucru: Bacau, Iasi, STRAINATATE

Nivel Cariera: Mid-Level (2-5 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

01.01.2015 - prezent

Departament: medicina umana

Titlu Job: medic rezident oftalmologie

Responsabilitati:

Consultarea in regim de policlinica, cat si in regim de urgenta a pacientilor cu probleme oftalmologice, precrierea medicatiei si a corectiilor optice ​necesare in anumite patologii.
Participarea la operatiile oculare cu rol de chirurg principal si secundar.
Participarea la cursurilor si simpozioanele de formare organizate de UMF Iasi.
Intocmirea foilor de observatie a pacientilor internati.​

studii

Facultati:

2008 - 2014 Facultate: Medicina Generala la U.M.F Gr. T. Popa, Iasi din Iasi. In anii de facultate am acumulat competente de specialitate cu privire la: Imunologie clinica, oftalmologie, dezvoltarea abilitatilor chirurgicale (chirurgie plastica), neurologie etc.
2002 - 2006 Liceu / Școală profesională: Stiinte ale Naturii - intensiv engleza la Colegiul National "Vasile Alecsandri" din Bacau.

Premii

Conferinte
May 2017 - May 2017: Conferinta anuala a societatii romane retina
Curs de OCT - utilizare si interpretare
May 2017 - May 2017: Congres al societatii romane de cataracta si chirurgie refractiva cu participare internationala

Apr 2017 - Apr 2017: FLOREtina 2017 / Florenta- Italia
Alcon Experience Academy
Bausch & Lomb Hypersonic Experience
Zeiss Hands on Angioplex Technology
Jun 2016 - Jun 2016: Congres al societatii romane de cataracta si chirurgie refractiva cu participare internationala
Curs de ecografie oculara.
Simulator de chirurgie pe pol anterior si posterior.
Oct 2015 - Oct 2015: Conferinta nationala de oftalmologie
Depistarea si diagnosticarea glaucomului la pacientul diabetic
Curs de oculoplastica
May 2015 - May 2015: Conferinta anuala a societatii romane de retina

Apr 2015 - Apr 2015: Conferinta regionala de oftalmologie cu participare internationala
In cadrul conferintei am participat la workshopul "Actualitati de diagnostic si tratament in oftalmologie".
Refractia oculara si lentilele de contact
Certificari
Feb 2015 - Mar 2015: Colegiul Medicilor Iasi
Sesiune comunicari stiintifice SMN
Apr 2013 - Apr 2013: Societatea studentilor chirurgi romani
Workshop de abilitati chirurgicale.

aptitudini

Limbi straine(Scris,Vorbit,Citit):

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles