Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

M 11.09.1963

Stagiu militar: da

obiectiv

Medic specialist acupunctura, medicina alternativa; specialist medicina generala

Salariu: nespecificat

Tip job: Part time, Full time

Departament: Medicina umana, Medicina alternativa

Oras de lucru: Bucuresti, Ilfov

Nivel Cariera: Senior-Level (> 5 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

01.09.2004 - prezent

Departament: medicina alternativa

Titlu Job: medic

Responsabilitati:

2008- prezent In cadrul Cabinetului Medical Individual evaluarea pacientilor stabilirea diagnosticului alopat si energetic tratarea pacientilor cu diverse maladii prin acupunctura, micropunctura, farmacopunctura, auriculopunctura, presopunctura, reflexoterapie, lumina bioptron s.a. metode alternative de tratament.
2004 - prezent medic In cadrul CS Otopeni - asgurarea servicii medicale in timpul antrenamentelor si competitiilor sportive iin cadrul clubului. Evaluarea sanatatii si capacitatii de efort si adaptarea la efort a sportivilor. Recuperarea sportivilor accidentati prin metode de acupunctura kinetoterapie reflexoterapie fizioterapie s.a.
- 2000-2004 – Doctorand cu frecventa in stiinte medicale, la Catedra de Medicina Sportiva din Universitatea de Medicina si Farmacie C. Davila, Bucuresti, sub indrumarea domnului Profesor Doctor Ioan Dragan;
- 1995-2000 - Medic acupunctura, moxa, reflexoterapie “Fitofarm-IV” , Chisinau
- 1993-1995 – specialist in acupunctura, collaborator stiintific in Grupul Acupunctura, Stres si Dereglari functionale in cadrul Institutului de Fiziologie a Academiei de Stiinte din Republica Moldova;
- 1991- 1993 Medic acupunctura, moxa, reflexoterapie, iridodiagnostic al Centrului Medical “Sarmis”,Chisinau;
- 1988-1991 – sef cabinet imagistica medicala, medic medicina interna medicina muncii Unitatea Medico-sanitara nr.3 or. Chisinau (ambulator si spital de intreprindere);

studii

Facultati:

1980 - 1986 Facultate: medicina generala la UMF Testemitaneu din Chisinau. ianuarie- iunie 2012 curs competenta ultrasonografie generala prin Centrul de perfectionare posuniversitara medici Bucuresti
- 2005-2006 – studii complementare in Managementul medical al antrenamentului sportiv; desfasurat la Institutul National de Medicina Sportiva, Bucuresti; Centrul National de Perfectionare Postuniversitara al medicilor, Bucuresti;
- 2004 – Competenta : acupunctura - Centrul National de Perfectionare
Postuniversitara al medicilor, Bucuresti;
- 2003 – Curs –Posibilitati de diagnostic, evaluare si prognostic, alegerea
tratamentului de prima linie la pacienti cu boli cardiovasculare, neurologice s.a. prin EKG, analiza variabiliatii ritmului cardiac, teste functionale cardiovasculare “Neurosoft” ; Ivanovo, Rusia;
- 1997 - Competenta - acupunctura - Centrul National de Perfectionare
Postuniversitara al medicilor, Chisinau;
- 1993 – Curs – Analiza matematica a variabilitatii ritmului cardiac in evaluarea
stresului, dereglarilor neurovegetative, posibilitatilor de adaptare a organismului la stress, efort, boala – Institutul Cercetari Medico-biologice in Cosmonautica, or. Moscova;
- 1990 – Competenta cu stagiu clinic acupunctura, auriculoterapie, moxa, electroterapie, laserterapie, reflexoterapie, iridodiagnostic, iridoreflexologie, Universitatea Patris Lumumba, Faculatatea Medicina Alternativa, or. Moscova;
- 1990 – Curs iridodiagnostic, Spitalul oftalmologie nr1, Moscova.

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles