Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

F 05.05.1978

Permis conducere:  Cat.B, Data obtinerii:17.04.2007

obiectiv

Dobandirea de noi cunostinte si optima lor conjugare cu aptitudinile personale, munca intr-un domeniu de actualitate si de perspectiva la un nivel corespunzator.

Salariu: 1.000,00 USD / luna

Beneficii: asigurare de sanatate asigurare de viata pensie privata facultativa

Tip job: Full time

Departament: Asigurari, Banci

Oras de lucru: Buzau

Nivel Cariera: Mid-Level (2-5 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

02.02.2006 - prezent

Departament: asigurari

Titlu Job: manager relatii clienti

Responsabilitati:

Manager Relatii Clienti din 2007 pana in prezent
- atragerea de noi agenti de asigurare si coordonarea unei echipe de 15 agenti;
- coordonarea diverselor activitati de ecipa si mentinerea la un nivel competitiv in cadrul sucursalei;
- realizarea obiectivelor de vanzare conform planului prin motivare, sustinere si supervizare continua a fiecarui agent in parte;
- intocmirea rapoartelor de activitate zilnice/saptamanale cu privire la intalniri, vizite contacte si realizari;
- transmiterea rapoartelor spre centralizare catre superiorii ierarhici;
- recrutarea si selectia agentilor de asigurare;
- efectuarea de cursuri de formare a agentilor de asigurare;
- monitorizarea si supervizarea activitatii de promovare directa a programelor financiare ale companiei;
Inspector de asigurare din 2006 pana in 2007:
- oferirea, intermedierea si incheierea de contracte de asigurare cutertii precum si incasarea de prime;
- identificarea nevoilor clientilor si recomandarea de produse adecvate;
- mentinerea si dezvoltarea bazei de clienti existente si atragerea de noi clienti;
- gestionarea unui portofoliu insemnat de clienti.
Agent de asigurare din 2006 pana in 2006
- intermedierea si promovarea produselor companiei.

Realizari:

O data cu promovarea in functia de MRC am format o echipa din 15 agenti de asigurare impreuna cu care realizez si depasesc target-ul primit. De la un trimestru la altul depasim realizarile precedente.

studii

Facultati:

STUDII SUPERIOARE:
1996-2001
UNIVERSITATEA TITU MAIORESCU
BUCURESTI
FACULTATEA DE STIINTE ECONOMICE
SECTIA FINANTE, BANCI SI CONTABILITATE.

STUDII MEDII:
LICEUL AGRICOL
RAMNICU SARAT
SECTIA CONTABILITATE

Activitati extracurriculare

SuNT DISPUSA SA FAC CALATORII 50% DIN PROGRAM.

Premii

In cadrul Allianz Tiriac:

Basic One Life - ABC-ul asigurarilor de viata;
Basic Non Life - ABC-ul asigurarilor generale;
Basic Two - tehnici de vanzare;
Piete si Produse Finanaciare;
Abilitati de comunicare in public;
Tipologii de clienti;
Basic management;
Spectrum I - Recrutare si selectie;
Spectrum II - Training si coaching;
Spectrum III - Managementul echipei

In cadrul Raiffeisen Bank:

Vanzarea cardurilor de cumparaturi.

aptitudini

Limbi straine(Scris,Vorbit,Citit):

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles