Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

M 13.12.1982

Stagiu militar: da

obiectiv

Salariu: nespecificat

Tip job: Full time

Departament: Altele, Administrativ / Logistica, Agricultura, Auto / Echipamente

Oras de lucru: Bucuresti

Nivel Cariera: Manager / Executiv

Disponibil: oricand

experienta profesionala

01.01.2003 - 30.04.2019

Departament: administrativ / logistica

Titlu Job: manager operatiuni/logistica parc auto

Responsabilitati:

1.Manager Operatiuni
-Coordonarea departamentului de operaţiuni, automate vending;
-Asigura atingerea ţintelor stabilte departamentului de operaţiuni şi raportarea specifică ariei coordonate;
-Garantarea excelenta operaţională şi reducerea costurilor;
-Optimizarea operaţiunile şi nivelul de profitabilitate;
-Responsabil pentru utilizarea strictă şi cu păstrarea confidenţialităţii informaţiilor din aria de activitate;
-Controlarea activităţilor din cadrul Departamentului de operaţiuni, avand drept scop garantarea nivelului aşteptat de satisfacţie pentru clienţii vending;
-Dezvolarea şi implementarea conceptului de spirit de echipă, promovând relaţiile cu subordonatii;
-Coordonarea personalului din operaţiuni vending, fiind responsabil pentru managementul, dezvoltarea şi instruirea echipei coordonate;
-Optimizarea şi implementarea Sistemul de Planificare;
-Conceperea şi dezvoltarea Planurilor operaţionale;
-Propunerea şi aplicarea bugetului pentru departamentului de operatiuni
-Propunerea şi conducerea programelor/ iniţiativelor de imbunătăţire la nivelul departamentului de operatiuni
-Propunerea şi implementarea Strategiei Operaţională Vending.
- Mentinerea unei legaturi permanente cu, clientii Vending.
-Stabilirea limitelor maxime de incarcare ale autovehiculelor pentru operatorii vending;
-Monitorizarea consumurilor;
-Stabilirea consumului de carburanti al personalului din subordine;
-Verificarea saptamanala a consumului de carburanti si kilometrajul;

2.Manager Logistica/Adimistrativ
-Asigurarea functionarii parcului auto la parametrii necesari;
-Verificarea saptamanala a starii tehnice a parcului auto: antigel, lichid frana, apa distilata, lichid parbrize, ulei motor, ulei hidraulic, sigurante, becuri, anvelope;
-Identificarea si luarea de masuri pentru remedierea defectiunilor sau evitarea accidentelor;
-Asigurarea exploatarii parcului auto conform caracteristicilor tehnice: tipuri, posibilitati si volum de transport ;
-Intocmirea planului de intretinere si reparatii a parcului auto ;
-Intocmirea necesarului de piese de schimb, anvelope, etc.;
-Achizitionarea si distribuirea corespunzatoare a necesarului de piese de schimb, anvelope, etc
-Organizarea, controlul si executarea reviziei tehnice, a reparatiilor curente si accidentale
-Urmarirea operativa privind derularea lucrarilor de reparatii si intretinere cu maximum de eficienta si rentabilitate;
-Monitorizarea situatiei asigurarilor: daune, sume/scadente asigurari (defalcate pe masina, tip de asigurare, raspundere);
-Stabilirea limitelor maxime de incarcare ale autovehiculelor
-Stabilirea consumului de carburanti ;
-Monitorizarea pietei de furnizorilor de servicii reparatii auto;
-Analizarea ofertelor, identificarea si negocierea contractelor de service
-Analizarea consumurilor si avizarea necesarului din punct de vedere cantitativ si calitativ
-Stabilirea frecventa a achizitiilor si furnizorii agreati ;
-Monitorizarea cheltuielilor, identificarea si propunerea unor masuri de reducere a costurilor
-Pastrarea evidentelor reparatiilor facute;
-Organizarea si intretinerea arhivei specifica parcului auto;
-Intocmirea rapoartelor de consum;
-Stabilirea si aplicarea de penalizari aferente nerespectarii consumurilor stabilite pentru personalui din subordine;

studii

Facultati:

2015 - 2019 Facultate: Inginerie si management in alimentatie publica si agroturism la Universitatea de Ştiinţe Agronomice şi Medicină Veterinară din Bucuresti.
2002 - 2006 Facultate: Inginerie a Instalatiilor la Universitatea Tehnica de Constructii Bucuresti din Bucuresti.

Premii

Certificari
Apr 2016 - Aug 2016: Curs Apicultor

Jan 2016 - Sep 2016: Curs floricultura si pomicultura

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles