Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

F 24.07.1980

obiectiv

Lider vizionar, cu o profunda intelegere a priorităților de afaceri și expertiza demonstrată în avansarea rapidă a obiectivelor de afaceri pentru activități producătoare de venituri. Comunicator si lider echipa extrem de eficient cu capacitatea dovedită de a construi relatii pe termen lung cu furnizorii interni și externi, părți terțe prin stabilirea unui nivel ridicat de încredere și de încredere. Auto-motivat, proactiv și încrezător în luarea deciziilor independente. Orientate spre rezultate profesionale, cu o cariera de management progresivă în serviciile financiare și industriile imobiliare de cel putin 10 ani. Calificat in dezvoltarea și executarea de inițiative de afaceri orientate, care stimulează creșterea veniturilor, eficiența operațională, atingerea obiectivelor bugetare. Acordarea de sprijin comercial / financiar și operațional pentru Portofoliul de clienti (P & G, Intel, Amazon, Coca-Cola, Honeywell). Administrarea directa si responsabilitatea contului de Profit si Pierderi în ultimii 5 ani.

Salariu: nespecificat

Tip job: Part time, Full time, Proiect / Sezonier

Departament: Asigurari, Imobiliare, Resurse umane / Psihologie, Marketing, Administrativ / Logistica, Transport / Distributie, Statistica / Matematica, Import - export, Financiar / Contabilitate, Management

Oras de lucru: Bucuresti, Brasov, Iasi, Timisoara

Nivel Cariera: Senior-Level (> 5 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

01.02.2007 - prezent

Departament: financiar / contabilitate

Titlu Job: manager financiar /operatiuni

Responsabilitati:

Budgeting and strategic business planning
 Business Partner for Sales and Marketing organization to manage the short-term performance
 Focus on cost control, Business Units profitability and Free Cash Flow enhancement
 Review monthly results and implement monthly variance reporting as compared to budget
 Assist the Managing Directors with financial reporting as required at Board meetings and the Annual General Meetings and provide advice to support the decision making process
 Using the “Zero-Based” and ‘’Historical data’’ approach for budgeting; prepare the annual company budget in cooperation with the Managing Director, Business people and European CFO
 Assist business people with the preparation of budgets for revenue part
 Track and review all expenditures, reimbursements and expenses for comparison against budgets and develop reports to determine if budgetary goals are met
 Evaluate accounts receivables periodically to determine cause of billing issues and facilitate clearance of claims
 Monitored & evaluated budget/forecast projects and address anticipated shortfalls on an ongoing basis
Financial accounting and reporting
 Management reporting and Financial Accounting according to US GAAP and Local GAAP
 Prepare monthly financial reports; analysis of the variances; allocations of revenues & costs as per business units
 Responsible for monthly –end closing of Financial & Management Reporting as per USGGAP (P&L, BS, CIT, Cash Flow)
 Maintain internal control processes and standards and ensure the compliance of the group (Revenue, Cost, IC transactions)

01.05.2002 - 28.02.2007

Titlu Job: senior accountant

2002 - 2007
 Manage Accounting Department reporting directly to General Manager as per local GAAP requirements
 Representing the company in liaise with local tax authorities audits

studii

Facultati:

2017 - prezent Masterat: Acca student la ACCA din Bucuresti.
2017 - 2017 Masterat: Financial Analisys la UpWay Consulting din Bucuresti. Financial Analist diploma
2010 - 2012 Masterat: la din Bucuresti.
2008 - 2010 Masterat: la din Bucuresti.
1998 - 2002 Facultate / Colegiu: la din Bucuresti.

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20