Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

M 13.11.1987

Permis conducere:  Cat.B, Data obtinerii:09.05.2008

Stagiu militar: nu

obiectiv

Sunt o persoana motivata, responsabila si dedicata cu experienta tehnica si manageriala. Pot gestiona situatii complexe. Am abilitatea de a lucra foarte bine atat in echipa cat si individual. Constant caut oportunitati sa ma dezvolt profesional participand la traininguri si cursuri din diferite domenii conexe activitatii mele si a companiei pe care o reprezint. Am in portofoliu peste o mie de proiecte dezvoltate si livrate catre clienti la nivel national si international. In cazul in care este necesar, pot prezenta referinte. Ofer si pretind seriozitate si confidentialitate.

Salariu: nespecificat

Tip job: Full time

Departament: Constructii / Instalatii, Paza si protectie / Militar, Productie, Inginerie, Prelucrarea lemnului / PVC, Petrol / Gaze, Auto / Echipamente, Proiectare civila / industriala

Oras de lucru: Bucuresti, Ilfov

Nivel Cariera: Manager / Executiv, Senior-Level (> 5 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

01.05.2011 - 30.04.2021

Departament: inginerie

Titlu Job: manager departament proiectare

Responsabilitati:

Coordonarea si supravegherea activitatii Departamentului de Proiectare;
Dezvoltare de proiecte de suprastructuri camioane, remorci, semiremorci, camioane sina-sosea, excavatoare sina-sosea, utilaje de constructii cai ferate, macarele portuare, automacarale si altele.
Manager de proiect pentru proiectele legate de constructii de cale ferata. De exemplu, utilaje si echipamente speciale de constructii cai ferate pentru diversi clienti din Franta.
Consultanta tehnica departamentelor de vanzari si service;
Stabilirea si pastrarea legaturii cu clienti si furnizori;
Desen tehnic; organe de asamblare; control dimensional;
Analize liniare cu elemente finite si diferite calcule de rezistenta a structurilor;
Stabilirea unui sistem cadru de elaborare a proiectelor conform cu ISO 9001;
Intocmire documentatii RAR pentru omologarea camioanelor carosate;
Deplasari externe pentru punerea in functiune si sustinerea instruirii corespunzatoare echipamentelor furnizate;
Oferte si vanzari la nivel national si international de utilaje si echipamente pentru diverse activitati de constructii;
Dintre numeroasele proiecte, mentionez trei pe care le consider cele mai importante:
- camion sina-sosea cu transmisie hidrostatica echipat cu container pentru sudura cale ferata (client CFR);
- utilaj multiservice de constructii cai ferate in tunel (metrou Paris) echipat cu macara HIAB care poat transporta sine de cale ferata, mixere de beton si alte module, cu sistem sina-sosea.
- macara portuara cu capacitate de 32t (inaltime maxima 60m si greutate proprie 210 tone), montata pe cale de rulare in portul din Varna, Bulgaria;

studii

Facultati:

2010 - 2012 Masterat: Ingineria cladirilor la Universitatea Tehnica de Constructii din Bucharest.
2006 - 2012 Facultate: Constructii Civile, Industriale si Agricole la Universitatea Tehnica de Constructii din Bucuresti.
2002 - 2006 Liceu / Școală profesională: Stiinte ale naturii la Colegiul National Vlaicu Voda din Curtea de Arges.

Premii

Certificari
Jan 2021 - Feb 2021: Time management fundamentals

Aug 2014 - Sep 2014: Solidworks Simulation
Curs sustinut de Vegra SRL pentru utilizarea softului Solidworks la care s-au prezentat modulele de simulari si calcule de rezistenta, flambaj si uzura prin intermediul analizelor liniare si neliniare.
Mar 2014 - Mar 2014: Solidwors Sheet Metal
Curs sustinut de Vegra SRL pentru aprofundarea utilizarii softului Solidwork in utilizarea acestuia pentru confectii sudate din table metalice.
Feb 2014 - Feb 2015: Solidworks Weldments
Curs sustinut de Vegra SRL pentru aprofundarea utilizarii softului Solidwork in utilizarea acestuia pentru ansamble sudate din profile metalice.
Nov 2013 - Nov 2013: Solidworks Essentials
Curs de o saptamana sustinut de Vegra SRL pentru utilizarea softului Solidworks.
Jan 2013: Proiectant de constructii civile
Membru al Asociatiei Inginerilor Constructori Proiectanti de Structuri.
Conferinte
Jan 2013 - Jan 2013: Prezentarea noilor camioane Mercedes Antos si Mercedes Actros

Hobby-uri
Noi tehnologii, Sport, Hiking, Pescuit

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles