Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

M 24.05.1980

Permis conducere:  Cat.B, Data obtinerii:01.01.2003

Stagiu militar: nu

obiectiv

Tip job: Full time

Departament: Vanzari, Banci

Oras de lucru: Bucuresti

Nivel Cariera: Manager / Executiv

Disponibil: oricand

experienta profesionala

01.01.2007 - prezent

Departament: banci

Titlu Job: manager vanzari

Responsabilitati:

-sa informez clientii cu privire la noile produse;
-sa ofer clientilor produse noi;
-sa fac cercetari de piata si sa evalueze rezultatele si sa traseze planuri pentru activitatile viitoare de vanzari, tinand cont de aceste date.
-In functie de natura produsului pus in vanzare se fac vizite la clienti si la cumparatori pentru stabilirea nevoilor lor si pentru a le descrie produsele puse in vanzare.
-Iniţiam colaborări (strategice) cu firme puternice din domeniu implicate în proiecte
-Urmaream acoperirea naţională cu o reţea de distribuţie eficientă
Propunea şi implementam măsuri de reducere a costurilor
-realizarea operatiunilor de post vanzare a produselor de telecomunicatii,
- introducerea contractelor din mediul privat cat si din cel business in sisteme operationale proprii si internationale,
- verificarea corectitudinii contractelor si a datelor declarate.
-Stabileam sarcinile salariaţilor din subordine şi priorităţile în executarea acestor sarcini.
-Participam la programele de elaborare şi actualizare a fişelor de post ale salariaţilor din subordine
-Evaluam periodic activitatea salariaţilor din subordine.
-centralizare de vanzari,verificare dosare si confirmari plati
-Urmaream cu atentie colegii din subordine.
-Raportari si stuatii de vanzari raportate catre seful ierarhic.
-Semnează stornări/anulări de facturi, referate de acordare comisioane către terţi în urma vânzărilor speciale, documente justificative pentru efectuarea cheltuielilor (în limitele stabilite de Directorul General), alte documente specifice departamentului.
-Stabileam prioritatea executării sarcinilor pentru subordonaţi, adoptand măsuri de eficientizare a activităţii acestora
-Stabileşte alocarea maşinilor aflate în dotarea departamentului
-Propuneam recompense/penalizări, prelungirea/încetarea activităţii după perioada de probă a subordonaţilor.

studii

Facultati:

TITU MAIORESCU , BUCURESTI
Master / Studii postuniversitare, Economie Generala
2004 - 2006

UNIVERSITATEA ATHENAEUM , BUCURESTI
Facultate (terminat), Finante Banci
1999 - 2003

Activitati extracurriculare

Gandire analitica,dornic de cunoastere si perfectionare cu o capacitate mare de munca.

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles