Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

F 02.01.1988

Permis conducere:  Cat.B, Data obtinerii:06.09.2006

obiectiv

Dezvoltarea continua prin dobandirea de noi cunostine si acceptarea unor noi provocari in cariera mea profesionala.

Salariu: nespecificat

Tip job: Full time

Departament: Administrativ / Logistica

Oras de lucru: Sibiu

Nivel Cariera: Mid-Level (2-5 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

01.08.2007 - prezent

Departament: administrativ / logistica

Titlu Job: logistician gestiune flux

Responsabilitati:

08/2016-Prezent: Responsabil aprovizionare materie prima:
• Mentinerea contactului direct cu furnizorii:
• Verificarea zilnica a disponibilitatii materiei prime in functie de modificarile comenzilor clientilor;
• Calcularea necesarului de materie prima si lansarea comenzilor catre furnizori;
• Urmarirea materialelor critice si stabilirea prioritatilor cu furnizorii;
• Stabilirea termenelor limita de livrare a materiei prime;
• Introducerea planificarii de productie in sistemul de gestiune (SAP);
07/2009-08/2016: Responsabil clienti:
• Mentinerea contactului direct cu clientii finali;
• Verificarea zilnica a comenzilor clientilor si integrarea acestora in sistem (SAP);
• Analizarea comenzilor si stabilirea prioritatilor in productie;
• Verificarea disponibilitatii stocurilor de materie prima in functie de comenzile clientilor;
• Urmarirea indicatorilor de performata pentru fiecare client in parte (performanta livrarilor);
• Urmarirea si gestionarea transporturilor urgente;
• Responsabil de organizarea transporturilor catre clienti;
• Responsabil de ajustarile stocurilor in sistem;
08/2007-07/2009-Tehnician logistica:
• Realizarea notelor de livrare in sistemul de gestiune (SAP);
• Responsabil de organizarea transporturilor catre clientii directi;
• Verificarea si inregistrarea inventarelor in sistemul de gestiune (SAP);
• Verificarea si introducerea receptiilor de materie prima in sistemul de gestiune (SAP);
• Realizarea transferurilor materiei prime din depozit in productie in sistem (SAP);
• Responsabil cu aprovizionarea materialelor auxiliare;

studii

Facultati:

2011 - 2013 Masterat: Comunicare in afaceri si relatii publice ale firmei la Universitatea "Lucian Blaga" din Sibiu.
2007 - 2010 Facultate / Colegiu: Marketing la Universitatea "Lucian Blaga" din Sibiu.
2003 - 2007 Liceu: Matematica-Informatica la Onisifor Ghibu din Sibiu.

Premii

Calificari
Jul 2007: ECDL

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles