Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

M 12.09.1991

Permis conducere:  Cat.B, Data obtinerii:03.12.2010

Stagiu militar: nu

obiectiv

Postul pe care mi-l doresc este acela care nu presupune 8-10 ore de zi in fata calculatorului, inchis si izolat intr-un birou. Postul trebuie sa presupuna interactiunea cu alti oameni, lucrul in echipa si sa imi ofere posibilitatea de a face schimb de experienta cu acestia, de a le impartasi din cunostintele mele, de a coordona echipe.

Beneficii: - sa capat experienta si sa invat concepte/tehnologii noi - sa am putin timp liber pentru a exersa si o alta meserie sau activitate in paralel - salariu suficient de mare cat sa pot intretine o familie cu 4 membri

Tip job: Part time, Proiect / Sezonier

Departament: Internet / e-Commerce, Telecomunicatii, Inginerie, Statistica / Matematica, IT Software, IT Hardware, Service / Reparatii

Oras de lucru: Bucuresti, Buzau

Nivel Cariera: Entry-Level (< 2 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

11.06.2012 - 01.08.2012

Departament: inginerie

Titlu Job: junior research assistant

Responsabilitati:

Implementarea unor circuite elementare (comparatoare de tensiune, stabilizatoare etc.)
Reglarea unui controller PID

Realizari:

La Robochallenge 2012 am luat locul 12 la etapa nationala. Robotii realizati vor participa la concursurile de robotica din 2013.

studii

Activitati extracurriculare

comunicare si prezentare orala, lucru in echipa, spirit de observatie, capacitate de sinteza, coordonare , organizare

Proiecte de voluntariat:

* Cercetasii Romaniei (www.scout.ro), lider in cadrul centrului local de cercetasi, Panaitescu, Bucuresti (www.scoutpanaitescu.ro) la ramura de varsta lupisori (7-10 ani).

Responsabilitati: coordonarea grupurilor de copii sau de elevi in cadrul divereselor activitati desfasurate in natura sau cu scop educativ, organizarea de evenimente.

* www.stiintaazi.ro, actual www.scientia.ro - popularizarea stiintei prin articole, lectii de stiinta, stiri si colaborarea cu reviste precum Stiinta si Tehnica sau cu cercetatori romani din strainatate

Ce am invatat si cum ma ajuta la dezvoltarea carierei?

--> cum poti scrie si explica pe intelesul omului de rand notiuni complicate din stiinta, tehnica, IT si cum poti sa determini un elev sa studieze anumite subiecte care i se par interesante

--> munca in echipa, discutia despre implementarea unor idei indraznete (exemplu: cum poti organiza o campanie de distribuire de reviste/brousuri cu articole stiintifice in licee)

--> coordonarea de tineri liceeni atat in redactarea articolelor stiintifice, cat si sprijinirea lor in procesul de invatare a domeniilor conexe: matematica, fizica, informatica

--> deprinderea de a scrie lectii de matematica, fizica, informatica pentru elevi

Premii

IELTS - band score 7

Am participat la:
* Cursul de dezvoltare libera - CDL - organizat de ROSEdu, o organizatie studenteasca din facultate - un curs/laborator facultativ pentru studenți in domeniul IT despre dezvoltarea de open-source software si despre unelte utile (git, svn, unit-testing, editoare avansate de text etc.) şi despre ce �nseamnă o comunitate open source. In cadrul cursului am lucrat la dezvoltarea unei extensii pentru firefox pentru popularul site DEXOnline.ro (extensia poate fi vazuta aici - https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/dex-toolbar/). Ca tehnologii am folosit in principal XML si JavaScript.

Ulterior am devenit mentor in cadrul proiectului si am lucrat la un script PHP care detecta site-urile care copiaza continutul www.dexonline.ro fara a avea licenta GPL sau la spanzuratoarea (www.dexonline.ro/spanzuratoarea)

Mai multe amanunte despre CDL se pot gasi pe site-ul oficial al cursului - http://cdl.rosedu.org/2011/.

Cu ce ma ajuta?

Am invatat ce inseamna lucrul in echipa la un proiect open-source -- www.dexonline.ro, lucrul cu tehnologii precum XML, JavaScript (PHP&MySQL - utile pentru instalarea locala a unei copii a site-ului si incercarea de modificare a codului sursa), lucrul cu instrumente precum git, Eclipse etc., toate in mediul Linux.

Am invatat ce inseamna sa scrii regulat un raport, sub forma unui blogpost, pe blogul cursului, despre munca pe care ai realizat-o.

* Modul psihopedagogic in cadrul Departamentului pentru Pregatirea Personalului Didactic din UPB - http://dppd.curs.pub.ro/

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles