Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

F 02.03.1996

obiectiv

Salariu: nespecificat

Tip job: Part time, Full time

Departament: IT Software, IT Hardware

Oras de lucru: Bucuresti

Nivel Cariera: Entry-Level (< 2 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

01.07.2017 - 30.09.2017

Departament: it software

Titlu Job: intern

Responsabilitati:

Am lucrat la un proiect de tipul house automation (KNX Smart House Application), aplicatia android avea ca scop controlul si monitorizarea in timp real a unor dispozitive smart:

- Realizarea mockup-ului partial si final al aplicatiei
- Realizarea de ecrane pentru aplicatia respectiva
- Realizarea functionalitatii butoanelor
- Acumularea de cunostinte despre sistemul de management KNX
- Tehnologii folosite : Android, XML ( IDE : Android Studio)

studii

Facultati:

2015 - prezent Facultate: Domeniul Calculatoare si Tehnologia Informatiei la Universitatea Bucuresti, Facultatea de Matematica-Informatica din Bucuresti.
2011 - 2015 Liceu / Școală profesională: Specializarea Matematica-Informatica, Bilingv Engleza la Colegiul National "Ion Luca Caragiale" din Ploiesti.

Premii

Certificari
Feb 2018 - May 2018: Cursuri - CCNA4

Oct 2017 - Jan 2018: Cursuri - CCNA3

Feb 2017 - May 2017: Cursuri - CCNA2

Oct 2016 - Jan 2017: Cursuri - CCNA1

Jun 2015 - Jun 2015: Atestat de engleza

Jun 2015 - Jun 2015: Atestat de informatica

Jun 2014 - Jun 2014: Cambridge English Certificate - Level B2

Proiecte
Dec 2017 - Dec 2017: Proiect 1 Inteligenta Artificiala (Computer Vision) :
Acest proiect are ca scop realizarea imaginilor de tip mozaic astfel : avem o imagine de test (sau de referinta), prin inlocuirea blocurilor de pixeli din aceasta, cu imagini de dimensiuni mai mici, putem obtine mozaicul dorit. (MATLAB)
May 2017 - May 2017: Proiect Java :
Am realizat o aplicație Java, care să asigure gestiunea unui magazin de componente PC (procesoare, plăci de bază, memorii, hdd-uri etc.). Aplicația trebuia să permită efectuarea următoarelor operații : incărcarea din fişier a componentelor din magazin, adăugare de produs nou la o anumită componentă introdusă de la tastatură, stergere anumit produs după cod_produs, incărcare stoc (refacerea stocului la un anumit produs). De asemenea, aplicația are o interfață grafică și stocheaza informațiile intr-o bază de date.
Jan 2017 - Jan 2017: Proiect 2 Inteligenta Artificiala (Computer Vision) :
Acest proiect are ca scop implementarea si testarea unei versiuni a algoritmului de redimensionare a imaginilor cu pastrarea continutului. Pentru realizarea acestui lucru avem nevoie de implementarea mai multor functii :
- Micsorarea in latime a unei imagini
- Micsorarea in inaltime a unei imagini
- Marirea in latime a unei imagini
- Marirea in inaltime a unei imagini
- Amplificarea Continutului unei imagini
Nov 2016 - Nov 2016: Proiect : "O vizita la casa regala" (Oracle SQL)
In cadrul proiectului a trebuit sa realizez o baza de date, avand ca subiect principal Castelul Peles, in care am creat modelul conceptual, am realizat legaturi intre entitati si am populat baza de date. Asupra proiectului am efectuat diverse interogari ( select-uri, stergeri, adaugari etc.) pentru a testa functionalitatea acestuia.
Voluntariat
Dec 2012 - Dec 2012: Asociatia de educatie sociala „Ares" , Ploiesti

Jun 2009 - Jun 2015: Organizatia „Salvati Copiii"

Hobby-uri
Dansul, Calatoriile, Geografia, Filmele

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles