Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Daca sunteti firma si doriti sa contactati candidatul de mai jos, trimiteti-ne aceasta cerere la [email protected], alaturi de linkul catre aceasta pagina.

Curriculum Vitae

informatii personale

M 24.02.1955

Permis conducere:  Cat.B, Data obtinerii:30.09.1976

Stagiu militar: da

obiectiv

Proiectare, asistenta tehnica la executie si punere in functiune instalatii electrice de alimentare(retele si distributie electrica, statii si posturi de transformare, puncte de conexiune, orice putere, maxim 20KV) si utilizare(instalatii electrice interioare de forta, automatizare, retele calculatoare, telefonie, CATv, antiefractie, PSI, lumina si protectie) pt. obiective industriale si de constructii, coexistenta instaltii electice cu instalatii de telecomunicatii. Verificare proiecte si responsabil tehnic cu executia pentru dotari tehnologice industriale. Analize de risc tehnologic.

Tip job: Proiect / Sezonier

Departament: Constructii / Instalatii, Inginerie, Proiectare civila / industriala

Oras de lucru: Brasov, Sibiu, Sfantu Gheorghe, Medias, Codlea, Sacele, Sighisoara, Predeal, Odorheiu Secuiesc, Fagaras

Nivel Cariera: Mid-Level (2-5 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

24.09.1980 - prezent

Departament: proiectare civila / industriala

Titlu Job: inginer proiectant

Responsabilitati:

Proiectare, asistenta tehnica la executie si punere in functiune instalatii electrice de alimentare(retele si distributie electrica, statii si posturi de transformare, puncte de conexiune, orice putere, maxim 20KV) si utilizare( forta, automatizare, lumina si protectie) pentru diverse obiective industriale.

Realizari:

Am participat (si coordonat o perioada) impreuna cu un colectiv de ingineri si tehnicieni pentru realizarea proiectelor de instalatii electrice de pe platforma de industrie chimica din Fagaras.

studii

Facultati:

1975 - 1980 Facultate: Electrotehnica la Universitatea Brasov, Facultatea de Mecanica, Sectia Electrotehnica din Brasov.

Activitati extracurriculare

Aptitudini de asimilare rapida si lucru cu orice soft

Premii

Curs INSEMEX Petrosani pt. autorizare in domeniul: proiectare instalatii electrice in medii potential explozive.
Curs Ministerul Economiei si Finantelor pt. autorizare ca Verificator de proiecte si Responsabil Tehnic cu Executia pt. montaj echipamente si utilaje pentru dotari tehnologice industriale.
Atestat ANRE pt. proiectare si executie instalatii electrice orice putere, maxim 20KV.

aptitudini

Limbi straine(Scris,Vorbit,Citit):

engleză(mediu,mediu,mediu)

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles