Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

F 23.08.1988

Permis conducere:  Cat.B, Data obtinerii:09.09.2008

obiectiv

Punctualitatea, organizarea si perseverenta sunt principalele calitati care ma reprezinta. Implicarea mea in proiecte noi si existente m-au ajutat sa dezvolt abilitati pe partea de ofertare si ingineria de proces in industria cablajelor auto si a spumelor sintetice flexibile, cauciucuri si aplicatii de pasla. Activitatile avute in cadrul acestor proiecte mi-au oferit si posibilitatea de a relationa direct cu clientul, urmarind specificatiile si cerintele acestuia. In acest moment caut o oportunitate de a lucra într-un mediu captivant, energic si in care sa fiu implicata pe proiecte complexe, la nivel global.

Salariu: nespecificat

Beneficii: -

Departament: Turism / Hotel staff, Productie, Inginerie, Protectia mediului, Chimie / Biochimie

Oras de lucru: Bistrita, Cluj-Napoca, STRAINATATE

Nivel Cariera: Senior-Level (> 5 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

01.12.2016 - prezent

Departament: inginerie

Titlu Job: inginer ofertare

Responsabilitati:

Proiectarea, reproiectarea si asimilarea produselor noi in conformitate cu solicitarile pietei si a cerintelor
clientilor
Calcularea preturilor pentru produsele noi care vor intra in fabricatie si pentru cererile de oferte primite
de la client
Analiza mostrelor primite de la client in privinta implementarii ca si produse noi sau ale modificarilor
tehnice privind produsele de serie.
Stabilirea fluxului, a BOM-urilor dar si realizarea sample-urilor.
Proiectarea in CAD a produselor noi
Comandarea stantelor (tool-uri pentru debitare) pentru noile produse si comunicarea catre productie cu
specificatiile acestora (PN, proiect, WI).
Elaborarea instructiunilor de ambalare a noilor produse.
Obtinerea documentatiilor tehnice referitoare la utilaje, materii prime, chimicale, accesorii si
posibile noi destinatii pentru produsele firmei
Raspundere pentru intocmirea unui dosar pentru fiecare produs nou/ reproiectat.
Initierea propunerilor de reducere a costurilor

01.08.2011 - 31.12.2016

Titlu Job: inginer productie

Raspundere pentru analiza documentatiei tehnice si intocmirea BOM-urilor in Clarvision (sistemul de gestiune ERP).
Calcularea timpilor standard pentru fazele asamblarii unui cablaj
Gestionarea timpilor in Clarvision.
Ergonomia locului de munca.
Asistenta si suport tehnic departamentelor Logistica si Productie
Intocmirea RP (route plan) pentru produsele noi.
Realizarea si actualizarea procedurii de lucru pentru: receptionarea materialelor, asamblarii unui cablaj, ambalarea produselor finite.
Planificarea eficienta, prioritizarea si alocarea resurselor pentru atingerea obiectivelor.
Implicarea activa si pozitiva in proiecte aflate in dezvoltare alaturi de alte departamente
Coordonarea implementarii modificarilor tehnice si a specificatiilor clientului in procesele de productie.
de la client.
Realizarea desenele panourilor de asamblare in AutoCAD

studii

Facultati:

2007 - 2011 Facultate: Ingineria Substantelor Anorganice si Protectia Mediului la Facultatea de Chimie si Inginerie Chimica din cluj-napoca.

Premii

Hobby-uri
Calatoriile, Cititul

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles