Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

M 14.07.1978

Permis conducere:  Cat.B, Data obtinerii:26.01.1998

Stagiu militar: nu

obiectiv

Perfectionarea cunostintelor tehnice si a aptitudinilor manageriale

Salariu: 600,00 USD / luna

Tip job: Full time

Departament: Telecomunicatii, Inginerie, Service / Reparatii

Oras de lucru: Bucuresti, STRAINATATE

Nivel Cariera: Entry-Level (< 2 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

12.12.1997 - prezent

Departament: inginerie

Titlu Job: inginer electric

Responsabilitati:

Urmarirea proceselor tehnologice in cadrul reviziilor planificate,analizarea si gasirea solutiilor pentru defectele aparute,verificarea stocurilor de materiale si a pieselor de schimb,operare in programul SAP.
Responsabil sistem de automatizare de la depoul Alexandria(unic in Romania).In cadrul acestui sistem am facut multiple imbunatatiri.Administrarea personalului (repartizari,pontaje,sedinte PM†PSI).Detin legitimatie electrician autorizat gradul II A†B.Colaborari cu firmele nemtesti Hanning&Kahl si VAB.

Realizari:

Am coordonat activitatea dispeceratului de automatizare care este compus din 10 persoane.
Am condus formatia care se ocupa de efectuarea reviziilor tehnice la tramvaie conform proceselor tehnologice care are 12 persoane.
Am ajutat la implementarea sistemului de management al depoului din cadrul sistemului de automatizare conform cu specificul depoului.

studii

Facultati:

Universitatea Politehnica Bucuresti, Facultatea: Electrotehnica (1999 - 2004)
profil: electric;
specializarea: electrotehnica generala;
aprofundare: electrotehnologii.

Activitati extracurriculare

Am coordonat activitatea de executie a instalatiilor de automatizare pt monitorizarea starii de functionare/avarie si a pozitiei mijloacelor mobile de transport// telegestiunea sistemelor de transmisie radio la dispecerat
Executie, testare instalatii de forta (iluminat, prize, motoare)pt halele de service din depouri.
Controlul tehnic de calitate a lucrarilor efectuate.

Premii

In cadrul firmei HANNING&KAHL:
2006-training la sediul firmei Hanning&Kahl din Germania in vederea atestarii aptitudinilor teoretice si practice.

In cadrul RATB-ETE:
Efectuat cursuri de specializare pentru sistemul de automatizare Hanning&Kahl si VAB.De asemenea cursuri de specializare pentru operare in sistem SAP.

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles