Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

M 29.11.1991

Stagiu militar: da

obiectiv

Experiență în domeniul ingineriei de proces, se asigură de respectarea standardelor companiei şi cerinţele industriei automotive, monitorizează şi menţine indicii de performanţă impuşi, mereu orientat către client. Defineşte şi setează activităţile în cadrul echipei multidisciplinare prin etapele de cercetare, proiectare şi dezvoltare până la etapa de serie. Oferă suport în lansarea noilor procese în viaţa de serie şi îmbunătăţirea continuă a celor existente. Este dispus să învețe lucruri noi și să se adapteze unui mediu adecvat pentru o creștere profesională și personală continuă.

Salariu: nespecificat

Tip job: Full time

Departament: Inginerie, Petrol / Gaze, IT Software, IT Hardware

Nivel Cariera: Mid-Level (2-5 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

01.07.2015 - prezent

Departament: inginerie

Titlu Job: inginer de proces / produs

Responsabilitati:

- Se asigură că standardele companiei şi cele din industria automotive sunt respectate şi urmărite în privinţa proceselor şi echipamentelor;
- Menţine şi urmăreşte principalii indicatori de performanţă în cadrul procesului de producţie/companiei (downtime / scrap / OEE);
- Pregătirea necesarului de echipamente şi unelte pentru proiectarea liniei de producţie / creştere de capacitate (echipamente şi unelte, poka yoke, senzori);
- Oferă suport în desfăşurarea activităţilor pentru transferul liniilor de producţie, depanarea şi configurarea echipamentelor împreună cu furnizorii;
- Responsabil pentru crearea, împărtăşirea şi arhivarea instrucţiunilor standard de lucru, Fluxul procesului, Listelor de caracteristici, First Off, Last Off, parametrilor de proces, line layout.
- Oferă suport în lansarea noilor procese spre viaţa de preserie/serie şi îmbunătăţirea continuă a celor existente.
- Oferă suport producţiei în cazul deviaţiilor de proces şi menţine interfaţa cu clienţii / celelalte departamente;
- Responsabil şi oferă suport în efectuarea procedurilor de PFMEA, Control Plan, SPC, MSA, Run@Rate, analize de fezabilitate proces/produs şi analizelor de capabilitate.
- Asistă la audituri interne şi externe, la şedinţele echipei de rezolvare a problemelor interne şi de client ( Raporturi 8D, 5 Why, FTA), ia acţiuni şi determină soluţii împreună cu membrii echipei;
- Responsabil cu pregătirea testelor pentru dezvoltarea noilor procese/produse;
- Respectarea standardelor 5S;

studii

Facultati:

2015 - 2017 Masterat: Autovehicule Rutiere la Universitatea Tehnică „Gheorghe Asachi” Iaşi din Iaşi. Discipline studiate: Prelucrarea datelor experimentale / Proiectare (Catia V5) / Managementul Proiectului / Norme şi sisteme de siguranţă în transporturi / Analiza riscului şi expertize în inginerie mecanică / Sisteme de propulsie în transporturi.
Specializarea: Sistematica Transporturilor Autopropulsate.
Notă finală: 9,50/10.
2011 - 2015 Facultate: Inginerie Mecanică la Universitatea Tehnică „Gheorghe Asachi” din Iaşi. Discipline studiate: Rezistenţa materialelor / Desen tehnic / Toleranţe şi control dimensional / Mecanică / Organe de maşini / Proiectare (AutoCad - SolidWorks) / Limbaje de Programare (MicroC - LabView - MathLAB) / Electronică Aplicată / Sisteme senzoriale.
Specializare: Mecatronică.
Notă finală: 9,40 /10.
2007 - 2011 Liceu / Școală profesională: Tehnică de calcul la Liceul Tehnic "Vasile Sav" Roman din Roman. Discipline studiate: Matematică / Electronică / Mecanică / Automatizări.
Specializare: Automatizări.

Premii

Traininguri
May 2016 - May 2016: Advanced product quality planning (APQP)

Mar 2016 - Mar 2016: Methods-time Measurement, modulul 2

Aug 2015 - Aug 2015: Methods-time Measurement, modulul 1

Jun 2015 - Jul 2015: Proiectare Asistată pe Calculator / AutoCad 2D

Proiecte
Nov 2013 - May 2014: iAro Camarad Army
Am participat ca membru voluntar activ al proiectului instituit de studenţii Facultăţii de Mecanică cu scopul de a readuce la viaţă automobilul Aro, cu o înfăţişare nouă, modernă.

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles