de ani Fără Frică...

Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

M 01.06.1981

Permis conducere:  Cat.B, Data obtinerii:22.01.2009

Stagiu militar: da

obiectiv

Valorificarea potentialului si a experientei acumulate, intr-o cariera de succes.

Salariu: 3.500,00 USD / luna

Tip job: Full time

Departament: Constructii / Instalatii

Oras de lucru: Alba Iulia

Nivel Cariera: Senior-Level (> 5 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

01.10.2004 - prezent

Departament: constructii / instalatii

Titlu Job: inginer constructor

Responsabilitati:

perioada 06.2015-12.2017 şef punct de lucru S.C. Florea Grup Alba la lucrarea de Modernizare străzi, Municipiul Sebeş
-perioada 03.2014 – 06.2015 şef punct de lucru S.C. Florea Grup Alba la lucrarea de renovare şi reabilitare a Hotelului Transilvania

-perioada 13.08.2013-29.11.2013 şef punct de lucru S.C. Transilvania Prest Solutions SRL Alba

-perioada 09.10.2009-12.08.2013: şef punct de lucru S.C. Grup Corint S.A., Alba Iulia la lucrarea de reabilitare si restaurare a Cetatii "Alba Carolina" Alba Iulia si reabilitarea zonei istorice şi de agrement Complex "Parc Kretzulescu” din Campulung Muscel;

- perioada 25.02.2008 - 24.06.2009: şef de punct de lucru la S.C. COMPACT CONTSRUCT S.R.L., Alba Iulia

- perioada 27.02. 2006 – 20.02.2008: şef de punct de lucru şi şef serviciul tehnic: S.C.MERIDIAN CASA CONSTRUCT S.R.L., Alba Iulia;

-perioada 15.08.2005 - 30.11.2005 şef de punct de lucru : S.C. BEN - ONI LOGHIN S.R.L Alba Iulia;

- perioada 01.10.2004 -17.06.2005: şef de punct de lucru : S.C.ALSECON S.R.L. Alba Iulia,;

Am avut urmatoarele sarcini de lucru ca sef de punct de lucru :
-Organizarea, controlarea, verificarea activitatii santierului si asigurarea executiei, desfasurarii si finalizarii lucrarilor in concordanta cu proiectul, normele si conditiile de calitate, termenele stabilite, conform cerintelor contractuale;
- Realizarea si urmarirea graficelor de executie;
-Organizarea lucrarilor pe santier
-Supravegerea pe santier : coordonarea si verificarea lucrarilor executate din punct de vedere al calitatii si cantitatii
-Respectarea termenelor executive
- Gestionarea, coordonarea si repartizarea utilajelor, logisticii, resurselor in functie de nevoile santierului si de stadiul proiectului;
- Coordonarea activităţii echipelor proprii, managementul echipei, asigurarea instruirii de Securitate si protectia muncii;
-Intocmirea rapoartelor de lucru, procese verbale si orice alta documentatie cu caracter tehnic
-Respectarea procedurile si regulile interne de lucru;
- Intocmirea listelor cu cantitatile de lucrari executate si a situatiei de lucrari impreuna cu departamentul tehnic

studii

Facultati:

2000 - 2004 Facultate: Inginer constructii la UNIVERSITATA POLITEHNICĂ DIN TIMIŞOARA, FACULTATEA DE ARHITECTURA SI CONSTRUCTII TIMIŞOARA din Timisoara.
1996 - 2000 Liceu / Școală profesională: Constuctii -Structuri la Liceul de Constructii "Dorin Pavel" din Alba Iulia.

Premii

Proiecte
Oct 2004 - Dec 2017: Diverse
Lista unor proiecte de amploare executate

Construcţii civile
Execuţie Proiect „Grădiniţa Dumbrava Minunată” (nr.15), Alba Iulia, mediu de rezidenţă urban, de stat cu formă de învăţamânt tradiţional, fiind situată în cartierul Cetate, zona stadion a Municipiului Alba Iulia, în vecinătate cu Liceul Sportiv din Alba Iulia.
Execuţie Proiecte „Case unifamiliale - duplex, triplex” pe diverse structuri D+P+E/D+P+M în cartierul Centru, pe străzile Iaşilor, Moldovei, Livezilor în Alba Iulia.
Construcţii industriale – Hală industrială Compact Construct, Bărăbanţ
Proiecte de Consolidare, restaurare si amenajare monumente istorice:
• Reabilitarea, reconstituirea şi punerea în valoare a Cetăţii Alba Carolina, Fortificaţia de Tip Vauban (anteşanţuri, contragărzi, şanţuri principale, raveline, bastioane), monument de patrimoniu de importanţă naţională cu următoarele lucrări:
-Reabilitarea căilor de acces din zona interioară a fortificaţiei de tip Vauban a centrului istoric Alba Iulia prin amenajarea şi modernizarea sistemului pietonal (trotuare, platforme de odihnă, platforme de acces şi marcare obiective, spaţii publice exterioare polivalente etc) şi a sistemului rutier (pietonal, auto, parcaje, piste biciclete), apoximativ 90.000mp.
-Completarea mobilierului urban specific (banchete, jardiniere, coşuri de gunoi, ceasuri urbane, opere de arta urbană)
-Extinderea sistemului de iluminat public general si arhitectural în zona interioară a fortificaţiei
-Realizarea reţelei de canalizare şi amenajarea de fântâni arteziene
Indicatori realizați: execuţie carosabil şi parcaje; sistem pietonal; reabilitare spaţiu multifuncţional şanţ, piste biciclete , zona de şanţ Cetate, zone verzi; execuţie poduri auto din beton, poduri din lemn, pasarele pentru pietoni, poduri mobile.
• Lucrările de restaurare a monumentului Palatul „Gisella”, a ceasului cu 4 feţe, clădirea din Piața Iuliu Maniu nr. 10(faţadă, şarpantă-acoperiş din lemn plus învelitoare din ţiglă cu solzi)

• Proiect de reabilitare a zonei istorice şi de agrement Complex "Parc Kretzulescu” din Campulung Muscel - consolidarea parţială a cladirii si restaurarea la exterior a decoraţiei faţadelor
Anexă

• Proiect de modernizare a Hotelului Transilvania, Alba Iulia

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles