Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

F 08.09.1980

Permis conducere:  Cat.B, Data obtinerii:05.01.2007

obiectiv

Construirea unei cariere intr-o companie unde sa-mi gasesc mediul cel mai potrivit pentru dezvoltarea mea atat pe plan profesional cat si pe plan personal.

Salariu: nespecificat

Beneficii: disponibila pentru relocare

Tip job: Full time

Departament: Farmacie, Educatie / Training / Arte, Productie, Cercetare - dezvoltare, Inginerie, Chimie / Biochimie, Protectia muncii, Controlul calitatii, Traduceri, Alimentatie / HoReCa

Oras de lucru: Bucuresti, Cluj-Napoca, Sibiu, Timisoara, Vatra Dornei

Nivel Cariera: Mid-Level (2-5 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

01.04.2003 - prezent

Departament: chimie / biochimie

Titlu Job: inginer chimist

Responsabilitati:

- 2 ani in laboratorul de Control al Calitatii: analize HPLC, cromatografie in strat subtire, UV-vis, emiterea buletinelor de analiza, evidenta reactivilor si substantelor toxice, studii de stabilitate, intocmire de specificatii, proceduri si validari necesare in Departamentul de Control al Calitatii.
-8 ani in Departamentul Productie: coordonarea personalulului din sectie, urmarirea respectarii procedurilor si regulilor de igiena, responsabila cu evidenta substantelor toxice, stupefiante si psihotrope, supervizarea fluxului tehnologic, reponsabila cu Protectia Muncii.
- februarie 2005 - aprilie 2013 coordonarea unei echipe formata din 12 persoane
martie 2008 - aprilie 2013 primirea in subordine a Sectiei de Unguente si Siropuri (mergand in paralel cu Sectia de Comprimate)
- 2008 - produse cosmetice (creme si lotiuni demachiante) pentru Deuteria Lux urmarind toate etapele procesului de fabricatie: de la preparare pana la produs finit
- 2010 supervizare proces de ambalare primara diverse creme
- in 2012 timp de 4 luni am colaborat cu Depatamentul Relatiile cu Autoritatile in vederea traducerii in limba franceza a unor dosare de medicamente si suplimente alimentare ce urmau a fi depuse pentru avizare la Oficiul Federal de Sanatate Publica Elvetia.
- august 2013 - prezent: inginer chimist la Departamentul Relatiile cu Autoritatile - responsabila cu raspunsul solicitarilor ANMDM in urma validarilor administrative, verificare continut informational bunuri de tipar, intocmirea dosarelor pentru autorizare pe baza contractelor cu firme straine si obtinerea Autorizatiei de Punere pe piata a acestora, completarea documentatiei de reautorizare ca urmare a solicitarilor ANM, cunoasterea legislatiei ANM si a suplimentelor alimentare, reguli de etichetare suplimente alimentare.

studii

Facultati:

2008 - prezent Masterat: doctorand fara frecventa in inginerie chimica la catedra de chimie-fizica (in curs de finalizare) la Universitatea Politehica Bucuresti din Bucuresti.
2003 - 2004 Masterat: Termodinamica si Electrochimie Aplicate la Universitatea Politehica Bucuresti din Bucuresti.
1998 - 2003 Facultate: Facultatea de Inginerie in Limbi Straine-Ramura: Inginerie chimica in limba franceza pe specializare Compusi Macromoleculari la Universitatea Politehica Bucuresti din Bucuresti.
1998 - 2003 Liceu / Școală profesională: chimie-biologie la Liceul Teoretic "Ion Barbu" din Bucuresti.

Premii

Certificari
Sep 2014 - Sep 2014: Curs - Prezentarea pe scurt a cerintelor standard ISO 9001: 2008, ISO 22000: 2005 si ISO 14001: 2005

Mar 2013 - Nov 2014: curs limba engleza

Jun 2010: curs "Managementul Riscului"

Oct 2008: Modified Release Forum (training)

Mar 2008: curs de Buna Practica Curenta de Fabricatie

May 2006: curs "Filmarea Comprimatelor"

Jun 2003: Certificat de Absolvire a Departamentului pentru Pregatirea Personalului Didactic

Conferinte
Apr 2013: conferinta "Your Career from 0 to 360" organizata la Universitatea Politehinca Bucuresti

aptitudini

Limbi straine(Scris,Vorbit,Citit):

franceză(avansat,avansat,avansat)

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles