Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

N 20.08.1995

Permis conducere:  Cat.B, Data obtinerii:13.09.2013

obiectiv

Sunt o persoană responsabilă și dornică să învăț lucruri noi în permanență.

Salariu: nespecificat

Tip job: Full time

Departament: Administrativ / Logistica, Productie, Telecomunicatii, Achizitii, Inginerie, IT Software, IT Hardware, Auto / Echipamente, Service / Reparatii, Naval / Aeronautic

Oras de lucru: Bucuresti, Remote (de acasă)

Nivel Cariera: Entry-Level (< 2 ani), Mid-Level (2-5 ani), Fara experienta

Disponibil: oricand

experienta profesionala

01.06.2018 - prezent

Departament: inginerie

Titlu Job: inginer proiectant

Responsabilitati:

În acest moment sunt membru al echipei ce se ocupă cu proiectarea cutiilor de viteze și am dobândit următoarele competențe:
-crearea și modelarea pieselor 3D din componența cutiilor de viteze;
-crearea sau modificarea desenelor de execuție ale pieselor;
-lucrul cu machetele numerice specifice cutiilor de viteze;
-realizarea de sinteze documentare;
-comparații ale pieselor( compararea modelelor 3d sau a desenelor de execuție);
- crearea danturilor pieselor(arbori/ pinioane);
-realizarea lanțurilor de dimensiuni;

studii

Facultati:

2018 - 2020 Masterat: Robotică la Universitatea Politehnica București-FACULTATEA DE INGINERIE INDUSTRIALĂ ȘI ROBOTICĂ din București.
2014 - 2018 Facultate: Robotică la Universitatea Politehnica București-INGINERIA ȘI MANAGEMENTUL SISTEMELOR TEHNOLOGICE din București.
2010 - 2014 Liceu / Școală profesională: Matematica-Informatica la Colegiul Național "Grigore Moisil" din Urziceni.

Premii

Lucrari publicate
May 2020: SESIUNEA DE COMUNICĂRI ȘTIINȚIFICE STUDENȚEȘTI DIN CADRUL UNIVERSITĂŢII POLITEHNICA DIN BUCUREȘTI CU LUCRAREA: PROGRAMAREA ȘI SIMULAREA OFF-LINE A UNEI CELULE ROBOTIZATE PENTRU DEBAVURAREA PIESELOR OBȚINUTE PRIN TURNARE DIN INDUSTRIA AUTO INTEGRÂND UN ROBOT DE TIP BRAȚ ARTICULAT, UTILIZÂND MEDIUL DE LUCRU TECNOMATIX PROCESS SIMULATE

Traininguri
Jun 2017 - Aug 2017: Stagiu de practică
Proiectare 2D asistata de calculator:
-Interfața utilizator specifică mediului de lucru 2D în care se lucrează(Siemens NX);
-Elaborarea documentației tehnice de produs (desene de execuție pentru repere și desene de ansamblu 2D) utilizând aplicații software pentru grafica asistata 2D;
Proiectare 3D asistata de calculator(solid modeling):
-Modelarea solidelor 3D "Part design" și "assembly design", constrângeri, reprezentarea suprafețelor spațiale complexe;
-Elaborarea prototipurilor virtuale pentru componente și ansambluri specifice;
Inginerie 3D avansată asistată de calculator:
-Programare și simulare off-line a sistemelor și proceselor de fabricație robotizată (RobCAD, Process Simulate etc.).
Hobby-uri
Depanare hardware pentru calculatoare și laptopuri, Asamblarea și configurarea unui calculator. laptop nou, Reparații telefoane mobile(schimbare componente hardware ca de exemplu displayul), Instalarea și configurarea sistemelor de operare(Windows) și a anumitor aplicații dedicate

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles