Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

M 31.05.1959

Permis conducere:  Cat.B, Data obtinerii:01.08.1983

Stagiu militar: da

obiectiv

Tip job: Full time

Departament: Petrol / Gaze

Oras de lucru: Bucuresti, Ploiesti, STRAINATATE

Nivel Cariera: Mid-Level (2-5 ani)

Disponibil: 01.09.2013

experienta profesionala

01.09.1984 - 01.07.1997

Departament: petrol / gaze

Titlu Job: inginer petrol

Responsabilitati:

Ca Adjunct Sef Sectie am fost responsabil cu realizarea producției de țiței și gaze, volumul de apa de zacamant injectat in sondele de injectie tehnologica, respectiv sonde de injectie apa de zacamant reziduala, coordonarea și supravegherea activității personalului subordonat pentru punerea în aplicare a tuturor programelor desfășurate zilnic: reparatii capitale, probe productii, interventii, activitati mecano-energetice aferente echipamentelor de suprafata, monitorizare și măsurare volum productie țiței și gaze livrate pentru fiecare sonda de țiței si gaze injecție de apă, injecție de apă tehnologică, în conformitate cu standardele HSEQ ale companiei.
Ca inginer sonde am implementat programe de interventie la sonde desemnate în conformitate cu toate standardele HSEQ, timp și buget.
Ca Probe Test Engineer, am implementat programe de sonda în Wells desemnate în conformitate cu toate standardele HSEQ, timpul și bugetul.

Realizari:

Mai mult de 1500000 boe țiței crud extras
Mai mult de 25 noi sonde de titei crud adăugate în producție
Mai mult de 100 de sonde cu plus producție, după aplicarea de programe tehnologice
Mai mult de 50 de sonde repuse în producție, după aplicarea de programe de reparatii capitale
Mai mult de 500 de sonde mentinute in productie, dupa aplicarea de programe de interventie

studii

Facultati:

2003 Martie – 2003 Iulie
Management General
Universitatea Petrol si Gaze Ploiesti
Cursuri Postuniversitare
1979 Septembrie – 1984 Iulie
Forajul sondelor si exploatarea zacamintelor de hidrocarburi
Institutul Petrol si Gaze Ploiesti
Inginer

Activitati extracurriculare

Lucrari de suprafata sonde titei si gaze
Livrare titei crud
HESQ

Premii

2013 August
IWCF Certificate / Rotary Drilling Well Control Programme
IWCF Centre / Petroleum-Gas University of Ploiesti
Supervisor Level – Surface BOP Stack
2009 Martie
Project & Process Management Foundation
AEON Group / OMV Global Solutions Bucharest
2008 Noiembrie
BMC Remedy AR System 7.x: Performance Tuning and Troubleshooting
BMC Software Educational Services / Egham, UK
2008 Octombrie
BMC Remedy AR System 7.x: Administrare – Partea 2
BMC Software Educational Services / Viena, Austria
2007 Iulie
Managementul Proiectelor
Corporate Dynamics International / Bucuresti, Romania
2007 Iulie
Managementul Conflictelor
Interact Development / Bucuresti, Romania
2003 Iulie
Primavera 2.0 & 3.0: Administrare
Total Soft / Bucuresti, Romania

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles