Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

M 16.12.1972

Stagiu militar: da

obiectiv

Persoana serioasa, responsabila (sarcina muncii in sectorul energetic e probatorie). ▪ gandirea structurata in a citi/descifra schemele si defectele ▪ capacitatea de a gandi logic si in perspectiva in implementari diverse de inginerie electrica Pozitia urmarita: Electrical/automation/energetic engineer/technician .

Salariu: 1.000,00 USD / luna

Tip job: Full time

Departament: Productie, Inginerie, IT Hardware, Specialisti / Tehnicieni

Oras de lucru: Sibiu

Nivel Cariera: Senior-Level (> 5 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

01.11.2006 - prezent

Departament: inginerie

Titlu Job: inginer pram

Responsabilitati:

• Implementari complex SCADA systems(Supervisory Control and Data Acquisition- remote control for power transformer substations 110/20 kV), hardware and software projects. Utilizator de protocoale de comunicatie 61850, -5-103, -5-101,-5-104, Modbus, Modbus RTU.
• Documentare si training asupra membrilor echipei din subordine in ISO 9000 quality system, implementat in unitate.
• RTU(Remote Terminal Unit) and Numerical Protection Terminals: digital inputs, digital outputs, I, U, Energy, Power Measurement –implementare si mentenanta pentru aceste device-uri numerice.
• Completa implementare si configurare de PROTECTION SYSTEMS in 20kV si 110kV- statii, produse Areva, Schneider, Alstom, ABB, Siemens, SEL devices, Haeffely Trench EPSY( Earthfault Protection System and Arc Suppression Coil regulator), echipamente A-Eberle, PLC Moeller. Include automatizari specifice sistemului energetic la Medie si Inalta Tensiune cu logica de PLC.
•Mentenanta de joasa, medie si inalta tensiune , echipamente ca :POWER SUPPLIES, COMMUNICATIONS, DIGITAL DEVICES.
• Am activat ca inginer / Sef de Centru pentru un nr de 15 electricieni si ingineri, conducand echipe din acest Centru de Mentenanta.

studii

Facultati:

2008 - 2010 Masterat: Inginerie electrica la Univ.Lucian Blaga, Sibiu din Sibiu. 2008-2010 Master in Electrical Engineering la Universitatea
L.Blaga, Sibiu
Lucian Blaga University, Sibiu, Romania
▪ Inginerie Electrica Asistata de Calculator

1992-1997 Licenta in Electronica Aplicata la Universitatea Politehnica Bucuresti, Romania, Electronica Aplicata, Facultatea de Electronica si Telecomunicatii

Premii

Certificari
Sep 2011 - Nov 2018: ANRE
3A,3B

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles